rgmedia.kz

Кабмін ухвалив законопроект про "спрощену приватизацію": що передбачено

Уряд пропонує приватизувати за новою схемою щонайменше 900 об'єктів, решту ліквідувати або передати до концесії

Уряд пропонує приватизацію за спрощеною схемою. Відповідний законопроект ухвалили у Кабміні. Якщо документ підтримають у парламенті, він має замінити сім існуючих законів, передає "5 канал".

Як стало відомо, уряд пропонує вдвічі скоротити терміни підготовки до приватизації. А саме, щодо об'єктів великої приватизації - до одного року, щодо малих - до 6 місяців.

"Спрощується сама процедура приватизації, замість діючих п'яти підходів пропонується два підходи - це продаж на аукціоні і викуп. Об'єкти великої приватизації готуються і продаються за участі радників - це потужний інвестиційний банк. Всі об'єкти малої приватизації продаються на електронній платформі, що дає широкий доступ усім потенційним інвесторам", - розповідає в.о. голови Фонду держмайна Дмитро Парфененко.

Також у планах урядовців - змінити підходи до приватизації на продаж на аукціонах та викуп. Нині у державній власності понад 3,5 тис. підприємств.

За даними урядовців, щороку вони наносять збитків на суму у 87 мільярдів гривень. Кабмін пропонує приватизувати за новою схемою щонайменше 900 об'єктів, решту ліквідувати або передати до концесії. Іншими словами - віддати у тимчасове користування.

"87 мільярдів гривен - це тільки збитки офіційні, а тепер доплюсуйте туди корупцію, іншу неефективність. Це сотні мільярдів гривень, які забирають в українських громадян. Тому наша задача - публічність, прозорість, відкритість", - відзначив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

Попередній матеріал
Суд в Італії щодо нацгвардійця Марківа перенесли на 5 липня: яка причина
Наступний матеріал
Італійський кореспондент, який загинув поблизу Слов'янська, працював на боці терористів - волонтер
Loading...