Facebook/Володимир Гройсман

Кабмін хоче впровадити в Україні технології мобільної ідентифікації громадян – Гройсман

За допомогою цієї технології громадяни зможуть отримати будь-яку державну послугу в режимі онлайн, не контактуючи з держустановами, вважають в уряді

Кабінет міністрів України має намір розробити законодавчу базу для запровадження в Україні на державному рівні технології мобільної ідентифікації громадян – MobileID. Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ході наради з представниками найбільших мобільних операторів нашої країни, пише УНІАН.

"Нам необхідно відкрити можливості для розвитку цього напрямку, забезпечити максимальну підтримку цього напряму (MobileID – Ред.)... Будемо формувати пакет необхідних законодавчих ініціатив", – сказав прем'єр, додавши, що уряд зможе підготувати необхідний пакет законодавчих ініціатив упродовж кількох тижнів.

Гройсман зазначив, що уряд підтримає і ті законопроекти у сфері MobileID, які вже подано до парламенту. За його словами, це дасть змогу операторам "почати реалізовувати питання мобільної ідентифікації".

У Кабміні вважають, що послуга MobileID дуже перспективна, оскільки сприятиме впровадженню в Україні електронних державних послуг і побудові цифрового суспільства. Гройсман повідомив, що за допомогою цієї технології громадяни зможуть отримати будь-яку державну послугу в режимі онлайн, не контактуючи з держустановами.

"Все повинно бути дистанційно. Практика, коли людина ходить за якимись довідками, має залишитися в минулому", – сказав прем'єр-міністр. Директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку оператора "Київстар" Євген Кражан, присутній на зустрічі, повідомив, що в Україні вже запущено пілотний проект впровадження технології MobileID на базі електронних послуг Державного земельного кадастру.

фото із соцмереж

Відомо, що Mobile ID – сервіс мобільного ідентифікації користувачів, який дає змогу абоненту використовувати свій мобільний телефон з встановленою в ньому SIM-картою для безпечної електронної ідентифікації. Mobile ID можна використовувати для доступу до захищених електронних документів, а також щоб ставити підпис на документах. Такий стандарт здатний поліпшити якість надання адміністративних та інших сервісів. В Україні вперше стандарт Mobile ID було реалізовано на порталі адміністративних послуг у Львові.

Зауважимо, впровадження безконтактних електронних послуг, перехід на електронну ідентифікацію та електронний підпис громадянина є необхідною умовою для впровадження системи електронного уряду в Україні. У 2014 році Кабмін заявив про намір запустити електронний уряд в Україні до 2017 року.

Як повідомляв 5.ua, "Укрзалізниця" запускає зручний мобільний додаток для купівлі квитків

Попередній матеріал
Обама підписав закон про оборонну політику США, який збільшує допомогу Україні до $350 млн
Наступний матеріал
Ізраїль відкидає резолюцію РБ ООН про заборону будівництва поселень на території Палестини
Loading...

"Укрзалізниця" запускає зручний мобільний додаток для купівлі квитків – відео

Синергія інтернету та телебачення: "5 канал" запускає мобільний додаток

Українські армійці випробували новітню мобільну станцію "Пелікан"