Хода гідності на Майдані
Хода гідності на Майдані president.gov.ua

Кабакаєв оцінив "новий формат" Дня Незалежності: Може, для гарного кліпу зайшло б, але міці й масштабності я не побачив

Читайте по-русски
При цьому Кабакаєв зауважив, що запровадження Дня пам'яті захисників України – це позитивний крок Зеленського

В ефірі "5 каналу" координатор проєкту "Стоп терор" Семен Кабакаєв оцінив, чи вдався президентові України Володимиру Зеленському і його команді "новий формат" святкування Дня Незалежності. 

Кабакаєв сказав, що йому сподобалося, що у своїй промові Зеленський багато говорив про військових, але, зауважив, питання, "чи буде відповідати те, що говорить Зеленський практичним крокам і діям". Привітав Кабакаєв і те, що Зеленський запровадив День пам'яті захисників України, аби вшанувати загиблих військовослужбовців на сході України. За словами експерта, це важливий крок.

Про організацію свята сказав, що вона йому здалася тьмяною і він очікував більшого.

"Я очікував більшого від Алана Бадоєва, який був організатором всього цього дійства. Після завершення, я думав, що ще щось буде. Я не зрозумів, навіщо вони символізували таким чином Майдан, тобто водомети, все в білому кольорі, діти. Розумію, що Майдан захищав цінності, але, на моє глибоке переконання, це не питання незалежності. Я вважаю, що Революція Гідності – це окреме свято, яке треба святкувати окремо. Ну можливо, коли вони робили весь сценарій, вони ж далекі від всього цього, вони звикли кліпи знімати, ще щось. І наповнити урочистості для повноцінної картини не вийшло. Можливо, треба було долучити Революцію Гідності, як один із символів, але тоді треба було всю картину писати, все, що відбувалося в Україні. А так вийшло вирвано з контексту. Вони показали Революцію Гідності, показали, як прокрокували військові і промову президента. А ще для мене незрозумілий білий колір, незрозуміло, що він символізує, для мене – це асоціюється з "білим" прапором, тобто "здаюсь". Не зрозуміло". 

Оцінив Кабакаєв і те, що говорив Зеленський, з чим звернувся до українців. 

"Про промову Володимира Зеленського. Імовірно він її писав сам, як і інагураційну, мені здається, тут  трохи додали йому історичних фактів спічрайтери, бо він їх просто не знає. Дуже багато русизмів, які він використовує, можна ж було віддати якомусь редактору, але він цього не зробив. Я не можу сказати, що мені це сподобалося, тому що дивлячись Ходу Гідності так само, як і інші телеглядачі, я не відчував сили, міці, масштабності. Не було цього. В минулі роки було видно, яка армія, було видно підтримку наших союзників, поруч із нами крокували війська НАТО. Країн 10, якщо не помиляюсь. І це нас об'єднувало, це показувало, куди ми йдемо, які у нас спільні цінності, що ми думаємо про безпеку. А ту цього не було. Пісні поспівати і на роялі пограти – це добре, але немає цієї масштабності від всього дійства", – сказав Кабакаєв.

І додав: "Може, для гарного кліпу це б і зайшло. Насправді мені це боляче бачити, але як казав відомий класик – маємо те, що маємо". 

Як повідомляв 5.UA, у суботу, 24 серпня, відзначається День Незалежності України. 24 серпня 1991 року Верховна Рада тодішньої УРСР ухвалила історичний документ – Акт проголошення незалежності. Тож саме цей день є датою відліку утворення сучасної незалежної української держави. Майже за рік до цього, 16 липня 1990 року відбулося ухвалення Декларації про державний суверенітет України. За це рішення тоді проголосували 355 депутатів. І саме той документ став базою для подальшого створення акту проголошення незалежності. Урочистості з нагоди свята відбудуться в усіх українських містах.

Додамо, що в середмісті Києва вже відбулися урочистості з нагоди Дня Незалежності і Хода гідності. Також відбувся Марш захисників України

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Україна понад усе!": як у Києві відбувся Марш захисників України – фото

Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/

 

Попередній матеріал
Море емоцій та океан пошани: як "Марш захисників" зібрав десятки тисяч людей у центрі Києва
Наступний матеріал
Дірка на пів дороги: в Харкові обвалився автомобільний міст – відео