ноутбук
ноутбук 5 канал

ІТ-генетик і молекулярний дієтолог: які професії стануть актуальними у 2030 році, а які зникнуть

Читайте по-русски
За цей час уже з’являться майже 200 нових професій

Іван почав грати в комп’ютерні ігри всередині 90-х. Коли це ще не стало мейнстримом, тобто популярним."Тоді слово "кіберспорт" ще не існувало. Це було просто "змагання по комп’ютерних іграх", – розповідає чоловік.

Фразу "Іди краще знайди собі нормальну роботу" Іван не чув. Бо кіберспорт – це і є його робота. Свої перші сотні доларів чоловік тут заробив ще в далекому 2005-му. Зараз у галузі крутяться вже величезні гроші.

"Ну, мільйони заробляють. Зарплати – десятки тисяч доларів. А призові – сотні тисяч доларів, мільйони у рік", – розповідає президент Національної федерації кіберспорту України Іван Данішевський.

А гроші "цифрові спортсмени" заробляють по-різному. Хтось грає в ігри, хтось їх створює, а хтось узагалі коментує процес гри. Та для всіх них потрібно лиш одне – потужний комп'ютер, навушники, швидкісний інтернет і зручне крісло.

Кіберспорт – це частина величезної індустрії комп'ютерних ігор. І вакансій тут уже зараз чимало, а буде ще більше.

"Треба нові кадри. Це розробники: інженери, програмісти – це просто ТОП-1. Індустрія електронних видів спорту дуже айтішна. Вона вся в комп’ютері", – пояснює Іван Данішевський.

А це вже космічна індустрія. Саме такого робота-павука планує відправити на місяць Павло Панасюк. Він – засновник космічної компанії. Бізнесмен каже: за сферою підкорення космосу – майбутнє. І роботи в цій царині буде вдосталь.

"Коли ми говоримо про космічні професії, то всі думають, що це космонавт і астронавт. Але професій насправді дуже багато. Наприклад, програмісти. У нас в компанії наразі понад 70% затребуваних вакансій програмістів", – зазначає бізнесмен.

Бути програмістом зі знаннями замало. Потрібні софт-скіли, тобто "м’які навики". А це: емоційний інтелект; критичне мислення; креативність, стресостійкість. Про це кажуть спеціалісти з професійної орієнтації. Іншими словами, необхідні ті універсальні якості, які допомагають спілкуватися в команді незалежно від вашої сфери діяльності.

"Крім оцих професійних навичок, у 21-му році стає важливим те, що у 20-х було не дуже важливо. Світ дуже швидкий. Тому й ми самі маємо стати дуже адаптивними і гнучкими", – переконує керівник проєкту профорієнтації Дмитро Судаков.

"Навички 21-го століття – це навички ефективної співпраці, навички розуміння тих трендів, які зараз лише набирають силу і будуть формувати суспільство через 10-15 років", – наголошує директор зі стратегічного розвитку приватної школи Олексій Греков.

А за цей час уже з’являться майже 200 нових професій. Приміром, айті-генетик, молекулярний дієтолог, проєктувальник особистої безпеки та інші. Разом із цим, за прогнозами ресурсу з профорієнтації, за наступних 10 років зникне майже сотня. Такі як: провізор, журналіст, аналітик, нотаріус і тренер.

Та ринок праці досить консервативний. Тож щоби професії повністю "вмерли", знадобляться десятки років.

"Якщо раніше один бухгалтер потрібен був на кожну юридичну особу, то зараз один бухгалтер може обслуговувати 10-15 юрфірм. Тобто бухгалтерів треба менше, але помітити це доволі важко, бо їх все ж багато. Але об’єктивно їх стає менше", – каже Дмитро Судаков.

Та фахівці з профорієнтації заспокоюють, нові професії хоча й з'являться, утім більшість звичних усе ж залишиться. Просто стануть інакшими – більш автоматизованими та цифровими.

Анжеліка Музиченко, Ольга Сошенко, "5 канал"

Попередній матеріал
На столичних Позняках горіла гімназія: довелося евакуювати 1500 учнів
Наступний матеріал
СБУ показала відео допиту бойовика, який втік із лав окупантів
Loading...

Експерт пояснив, як пандемія коронавірусу вплинула на ринок праці в Україні

Мін'юст взяв на роботу довічно засуджену жінку: яка мета такого вчинку і як працюватиме ув'язнена

Роботодавець не має права примушувати працівника вакцинуватися від коронавірусу: роз'яснення уряду

Більшість українців вважають себе щасливими людьми – опитування

Навчатися і працювати в Польщі: які умови та можливості є для студентів з України

В роботі месенджеру Телеграм стався масштабний збій