12-річний хлопчик, що підірвався на снаряді, вперше повертається до школи 5 канал

Історія, що зворушила світ: 12-річний хлопчик, який підірвався на снаряді, вперше повертається до школи

Півтора року тому під Маріуполем Коля та троє його друзів підірвалися на снаряді

Історія 12-річного Миколи Нижниковського, який втратив дві ноги та руку, підірвавшись на снаряді під Маріуполем, зворушила весь світ. Саме він написав листа прем'єр-міністру Канади Джастіну Трюдо й отримав у відповідь запрошення в гості до голови уряду країни, в якій хлопчина майже рік відновлювався після травми.

Останнім часом хлопець мешкає у Запоріжжі. Нинішній день став для Колі особливим. Сьогодні він вперше після трагедії повернувся до навчання, до Хортицької навчально-реабілітаційної академії.

Хлопчик тимчасово вимушений жити окремо від батьків, тож допомагає йому Олена Кунєва – волонтерка, яка стала йому хрещеною мамою.

Перед уроками на дитину чекає огляд медиків. Таку процедуру проводитимуть раз на тиждень.

"Потрібно продовжувати жити. Тому ми визначили обсяги можливих навантажень для нього та визначили збільшення, нарощування їх в адаптивному режимі з метою пристосування до соціуму", – розповідає лікар-терапевт Олександр Кий.

Коля навчатиметься разом із дітьми з особливими потребами. Тут передбачені спеціальні умови – після уроків він відвідуватиме масажиста. Олена Кунєва сподівається, що навчання допоможе хлопичку повернутися до повноцінного  життя.

Після довгої перерви Коля знову заходить у клас. Вчителька знайомить його з новими однокласниками.

"Ми розповіли про його історію, і кожен день до мене діти підходили: ну коли вже, ну коли вже, ми так хочемо познайомитися з Колею. Тому його діти дуже чекали", – ділиться класний керівник Вікторія Мартлахова.

Від уваги вчителів, учнів та преси хлопчик трохи розгубився, тому враженнями від першого дня в академії ділиться стримано. Що сказав наймужніший хлопчик країни, коли вперше після трагедії повернувся до звичайного життя – дивіться у сюжеті:

Нагадаємо, півтора року тому під Маріуполем Коля та троє його друзів підірвалися на снаряді. Один із хлопців загинув, а Микола отримав тяжкі травми. Протези ніг йому зробили канадські медики. Нині головна потреба – протезування руки.

Як відомо, у липні 2016-го, під час візиту Джастіна Трюдо до Києва Президент України передав йому листа, в якому Микола дякував канадським лікарям за можливість знову ходити. Пізніше Джастін Трюдо відповів на лист українського хлопчика, зазначивши, що дуже зворушений.

Катерина Свириденко, Костянтин Грушко, Запоріжжя, "5 канал"

Попередній матеріал
Безкоштовно – по правову допомогу: У КПВВ "Майорське" відкрили консультаційний центр
Наступний матеріал
Луганське під потужними обстрілами: у центрі села вирує життя, а на іншому кінці – руїни та вирви
Loading...
Житель Мар'їнки підірвався на розтяжці

Житель Мар'їнки підірвався на розтяжці

У Станиці Луганській на міні підірвалися два горе-грибника

У Станиці Луганській на міні підірвалися два горе-грибника

Неподалік Попасної підірвався автомобіль з українськими бійцями, є жертви

Неподалік Попасної підірвався автомобіль з українськими бійцями, є жертви