5 канал

Історія добровольця ОУН: хто і чому не дає бійцю з Сімферополя статус інваліда війни

Чиновники кажуть, що причиною цього є неправильне оформлення документів

Паралізований після поранення 46-річний доброволець батальйону ОУН Олександр Харін уже майже півтора року не може отримати статусу інваліда війни та відповідної пенсії, бо чиновники вгледіли якісь розбіжності в оформлених паперах.

Три дні тому Олександр Харін почав рухати великим пальцем лівої руки. До цього зі значними зусиллями він міг підняти руки. Ноги у чоловіка і досі паралізовані. Усе це – наслідок вогнепального поранення в зоні АТО.

Як стало відомо, родина Олександра Харіна восени 2014 року переїхала із Сімферополя до Києва. До війни чоловік займався на півострові бізнесом. На службу в Збройні сили намагався потрапити на початку 2015 року, а коли не взяли, пішов добровольцем.

Олександр воював півроку. Чоловік згадує, що 10 липня активного бою не було, але час від часу до позицій підрозділу у Пісках долітали снайперські кулі. Одна з них і перебила бійцю хребет, пошкодила спинний мозок та прирекла на тривалу реабілітацію.

Зараз Олександр на реабілітації. Щодня масажі та лікувальна фізкультура. Сам рухатися він не може. Руки та ноги замінила йому дружина Ірина.

Боєць вже має інвалідність "за загальним захворюванням" та відповідну пенсію, однак статусу інваліда війни за понад рік таки не отримав через проблеми з документами.

Олена Бережнюк, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Нервове очікування" захисників Пісків: чому армійців лякає відносна тиша
Наступний матеріал
"Інтерсіті" невдовзі курсуватиме до Польщі
Loading...

Троє бійців АТО вилітають до Риму: Їм встановлять протези, що "керуються думкою"

"Їм все одно": бойовики вдарили поблизу Новоолександрівки на очах в ОБСЄ та Червоного Хреста

"Коли хочеться жити": історія бійця, що не втратив віру навіть тоді, коли його паралізувало