Олексій Грищенко 5 канал

"Коли хочеться жити": історія бійця, що не втратив віру навіть тоді, коли його паралізувало

Наразі військовий збирає гроші для відновлення за кордоном та мріє пересуватися на своїх ногах

Військовослужбовець 72-ї бригади Олексій Грищенко після тяжкого поранення намагається знову встати на ноги і готується до реабілітації за кордоном.

Як стало відомо, боєць зазнав поранення у серпні 2015 року поблизу Петрівського на Донеччині. За кілька тижнів до демобілізації боєць виїхав на завдання. Коли відбивали атаку, в нього поцілила ворожа куля. "Я почув, що у мене запекло плече і мене вдарило струмом. Я зрозумів, що якщо вдарило струмом, то це в мене щось із хребтом. Я впав на ноги, бо ноги відмовили", – розповів Олексій.

Дружину й сина військовий попередив, що кілька днів не вийде на зв'язок через завдання, але рідні розповідають – ніби відчули, що з ним щось не гаразд. "Після того бою я вже знала, що його треба десь шукати. Він не виходив на зв'язок. Обіцяв три доби, а не виходив добу, і через добу я почала вже його шукати", – каже дружина Надія.

Вона знайшла чоловіка в госпіталі у Дніпрі з паралізованими ногами. Перші півроку Олексій не вставав взагалі. Тепер, після трьох операцій та ще кількох курсів реабілітації, може ворушити пальцями на ногах. У цьому, зі слів Олексія, велика заслуга лікарів, які працювали з ним у Дніпрі, Києві та Харкові.

Дивіться такожДивовижні історії зцілення: На Київщині приватна клініка безкоштовно ставить на ноги бійців АТО

"Всі кажуть, що я герой, але я сказав би, що ці люди теж у якомусь сенсі герої. Тому що вони дуже багато рятують як життів, оскільки повертають людям здоров'я", – зазначає Олексій.

Попереду в Олексія ще тривала реабілітація. Скільки часу на неї доведеться витратити – не знають навіть лікарі. "Пошкодження спинного мозку – це дійсно дуже важка патологія. За кордоном теж не лікується, якщо є повне ушкодження. Але в Олексія є певна надія", – переконує завідувач відділення відновлювальної нейрохірургії Інституту нейрохірургії АМН України Ігор Третяк.

Лікарі стверджують – спинний мозок Олексія не розірваний, тому зможе відновити свої функції. Зараз військовий готується до реабілітації за кордоном, але на неї потрібні чималі кошти. Їх родина поки не знайшла.

Водночас Олексій переконаний, що рано чи пізно він знову зможе пересуватися на своїх ногах.

Олена Бережнюк, Ігор Селянинов, "5 канал"

Номер картки для допомоги:
5168 7556 0140 4045 (Надія Грищенко)

Попередній матеріал
Речник Президента прокоментував інформацію про фейкову розмову Порошенка з Атамбаєвим
Наступний матеріал
Щастя розміром з долоньку: світ відзначає Міжнародний день недоношених дітей
Loading...

Дивовижні історії зцілення: На Київщині приватна клініка безкоштовно ставить на ноги бійців АТО

У Дніпрі лікарі відчайдушно борються за життя бійців, що зазнали поранень під Авдіївкою

"Хочу повернутися в Крим на танку": бійці на передовій діляться планами на майбутнє

Записки з передової: "хоррор" на фронті або як бійці чистять зброю