Роман Труба
Роман Труба Радіо Свобода/Andriy Dubchak

Інтерв'ю Труби – це явка з повинною, ГПУ варто зацікавитися – адвокат

  Читайте по-русски
  ГПУ варто зацікавитися Трубою після його інтерв'ю, вважає адвокат

  Директор ДБР Роман Труба у своєму інтерв'ю LB.ua фактично визнав себе винним у систематичних порушеннях закону. Про це повідомляє адвокат Ігор Головань у своєю мікроблозі на "Українській правді".

  За словами захисника, журналісти "розкрутили" Трубу на цілій букет статей КК. Тут тобі і 343 (Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу, судового експерта, працівника державної виконавчої служби, приватного виконавця), і 364 (Зловживання владою або службовим становищем), і 367 (Службова недбалість), і 369-2 (Зловживання впливом).

  Головань написав: "Генеральному прокурору слід терміново звернути увагу на те, що директор ДБР чудово розуміє свій статус. Цитата: "Директор ДБР не є керівником органу досудового розслідування. Я не в праві давати будь-які вказівки слідчому".

  При цьому Головань зауважує: "Однак і в цьому інтерв'ю, і у багатьох інших, Роман Труба, не криючись, зізнається у численних фактах впливу на слідчих. У кабінеті директора відбуваються наради, у тому числі з керівниками слідчих управлінь, із слідчими, які проводять досудове розслідування і доповідають щодо стану розслідування кримінальних проваджень, озвучуючи іноді й інформацію, яка є таємницею досудового розслідування. Більше того, прямі вказівки Труби виконувачу обов'язків керівника Першого управління організації досудових розслідувань ще влітку розійшлися Інтернетом".

  Адвокат пише, що Труба сам визнав відсутність ілюзій стосовно свого статусу, а тому можна вважати доведеним, що на слідчих він впливає умисно.

  "А оскільки про опір слідчих ДБР незаконному впливу не чути, вони тому впливу підкоряються. Отже, процесуальна самостійність слідчих ДБР – пуста формальність. ДБР як правоохоронних орган на сьогодні не існує, що є прямим результатом діяльності Труби та його спільників", – сказав Головань.

  Адвокат також пише, що Труба говорить про незалежність ДБР, одночасно демонструючи свою абсолютну залежність від президентського офісу.

  "Слова: "У мене було кілька (дві чи три) зустрічі з керівниками АП чи колишнім президентом. Сьогодні зустрічей з представниками Офісу президента – дуже багато" – говорять самі за себе. Труба "морозиться" коли його питають про реєстрацію у модному тепер "турборежимі" брехливих і наклепницьких заяв Портнова. Хоча визнає, що принцип чинного Кримінально-процесуального кодексу – щоб усі звернення реєструвалися і за ними відкривалися кримінальні провадження. У той час, коли незаконних відмов ДБР у реєстрації кримінальних проваджень тисячі", – говорить Головань.

  За його словами, яскравою є реакція Труби на питання про можливу обіцянку депутата від "Слуги народу" вирішити якісь питання через нібито заступника генпрокурора Віктора Трепака. Не було відповідного звернення, а тому провадження немає. Але ж відповідно до закону виявлення злочинів – одне із завдань ДБР. Усі отримані із заяв і повідомлень, а також виявлені з інших джерел відомості про обставини, що можуть свідчити про вчинення злочину, вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.

  "Однак під керівництвом Труби ДБР настільки "незалежне і неупереджене", що без проблем реєструє тільки заяви багаторічних друзів-посадовців президентського офісу", – наголошує адвокат.

  Головань додав: "Феєрично "поплив" Труба і на питанні про його махінації з адресою ДБР. Загальновідомо, що лігвище Труби і його поплічників – будівля номер 15 по вулиці Петлюри. Однак будівля ця знаходиться у Шевченківському районі Києва. І слідчі ДБР мали б зі своїми клопотаннями звертатися до Шевченківського суду. От тільки з матеріалами, що ґрунтуються на портновській брехні і наклепах, у Шевченківському суді можна нарватися на відмову. Інша справа – славнозвісний Печерський суд. А тому Труба шахрайськи робить вигляд, що сидить не на Петлюри, а на Грушевського. Однак на Грушевського ДБР не знайти, на адресні махінації Труби вже почали звертати увагу. Тому Труба нещодавно, а саме 11 листопада 2019 року, своїм наказом "перемістив" слідчих центрального апарату ДБР на бульвар Лесі Українки, 26. Само-собою, слідчі нікуди не переїхали, а просто Труба такими примітивними способами намагається утриматися під захистом "печерного" правосуддя".

  Адвокат сказав: "Труба "морозиться" і стосовно витоків із ДБР закритої інформації. Навіть намагається "перевести стрілки" на прокурорів. Але сам він із цього питання навіть свій улюблений поліграф не пройшов. Що вже й казати про славнозвісну "прослушку". Сам факт прослуховування, який ніхто навіть не наважується заперечити, красномовно підтверджує вже сказане вище. ДБР як правоохоронного органу не існує. А той факт, що опубліковані записи цілком достовірні, підтверджують й ухильні відповіді Труби на прямі питання, і вся попередня його поведінка. Генеральному прокурору варто зацікавитися".

  Як повідомляв 5.UA, Рябошапка натякнув на відставку Труби через прослушку

  Попередній матеріал
  Гончарук повідомив, коли в Україні з'являться якісні дороги між усіма великими містами
  Наступний матеріал
  На форумі ООН у Женеві українська делегація зірвала виступ "представника Криму"