НАБУ
НАБУ НАБУ

Інфографіка: НАБУ оприлюднило "паливну схему" на 150 млн в Міноборони

НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили схему розкрадання майже 150 мільйонів гривень державних коштів. Зважаючи на суспільний резонанс навколо розслідування, відомства вирішили оприлюднити схему скоєння ймовірного правопорушення

Як зазначають у прес-службі Антикорупційного бюро, "у медіапросторі поширюється чимало суперечливої інформації. В той самий час, суди пом’якшують запобіжний захід затриманим, а також знімають арешт з їхнього майна. Аби надалі запобігти маніпуляціям громадською думкою, НАБУ і САП підготували відповіді на деякі найпоширеніші запитання та деталі справи за фактом розтрати коштів МОУ".

Так, за версією слідства, на початку 2016 року комітет із конкурсних торгів МОУ організував відкриті торги на закупівлю рідинного палива. За результатами тендерів у квітні того ж року за 14 лотами було затверджено пропозиції одного з учасників торгів як найбільш економічно вигідні. Договори на постачання понад 80 тис. тонн палива для військової техніки уклали у травні. Загальна сума видатків склала 1 мільярд бюджетних коштів.

"Після того як було поставлено близько 1/20 обумовленого обсягу, заступник міністра оборони та директор департаменту держзакупівель Міноборони спільно з переможцем торгів укладають додаткові угоди, відповідно до яких вартість палива зростає на 10%.

Після збільшення ціни на 10% посадовці Міноборони спільно з постачальником палива знову укладають додаткові угоди, в результаті чого вартість палива зросла ще на близько 5,8%. Лише після безпідставного збільшення ціни за одиницю товару в середньому на 16% від початкової, переможець торгів починає постачати паливо", – пояснили схему в Антикорупційному бюро.

За підрахунками правоохоронців, унаслідок таких оборудок на користь постачальника "безпідставно та незаконно було перераховано бюджетні кошти на загальну суму 149 млн 339 тис. грн.".

Детальніше дивіться у схемах: 

Нагадаємо, 11 жовтня стало відомо, що 4 посадовців Міністерства оборони затримали за підозрою у розтраті майна на суму майже 150 мільйонів гривень. Серед них і заступник глави відомства Ігор Павловський. 12 жовтня в якості запобіжного заходу для нього обрали цілодобовий домашній арешт, хоча прокурори просили про арешт із можливістю внесення застави в сумі 75 млн гривень. 

Попередній матеріал
"Це завжди делікатна проблема": У New York Times пояснили мапу зі "спірним" Кримом
Наступний матеріал
Миротворці на Донбасі: у МЗС пояснили, чому Росія починає нервуватися
Loading...