yabiladi.com

Миротворці на Донбасі: у МЗС пояснили, чому Росія починає нервуватися

Світова спільнота починає активно виступати на підтримку українського бачення введення миротворців ООН на схід

Росія починає нервувати через підтримку іноземними партнерами українського варіанту розміщення миротворчої місії на всій території Донбасу, зокрема й на неконтрольованих ділянках. Про це заявила речниця МЗС Мар’яна Беца в ефірі радіо "Голос Столиці", передає УНІАН.

Як стало відомо, Беца розповіла про подробиці перемовин очільника МЗС України Павла Клімкіна з представником Держдепу США Куртом Волкером. За її словами, дипломати часто спілкуються, "оскільки зараз йде, в принципі, узгодження питання направлення в Україну миротворчої місії". Саме ця тема є ключовою під час обговорень.

"І ми узгоджували з нашими партнерами, не тільки з США, а також з Німеччиною, Францією, довели до відома інших партнерів у Раді безпеки (ООН) нашу позицію – у нас фактично узгоджена спільна позиція щодо миротворчої місії, що вона має, перш за все, поширюватись на усю територію окупованого Донбасу. По-друге, обов'язково включати неконтрольовану ділянку кордону, звичайно, чого не хоче Російська Федерація, тому що саме там відбувається величезний потік найманців, зброї, техніки і військових підрозділів збройних... По-третє, обов'язково – ніякої легалізації, ніяких розмов погодження з так званими цими маріонетками і бути не може, чого хоче Росія", – підкреслила Беца.

Вона додала також, що "жодних росіян і російських миротворців бути не може".

"Ми обговорюємо безпосередньо зі спецпредставником США по Донбасу зараз якраз питання цієї миротворчої місії, тобто ми узгоджуємо наші основні елементи, логіку направлення миротворчої місії. Але зараз ми працюємо також і з іншими партнерами, тому що нам потрібна підтримка всіх членів Ради безпеки", – зазначили у МЗС.

Водночас, нині зрозуміло, що Росія фактично не зацікавлена в тому, аби механізм направлення миротворців на Донбас розвивався, попри внесення у вересні російського проекту резолюції до Ради безпеки ООН. Робота за цим документом наразі не ведеться, запевняють українські дипломати.

"Ми не працюємо в рамках цього проекту. Це воно медійно може так виглядає, а насправді, ми абсолютно не працюємо по цьому проекту. Взагалі ніхто з партнерів у рамках ООН не підтримав цей російський проект, і він не розглядався ні на якому офіційному форумі, ні на яких комітетах. Абсолютно всі розуміють, для чого він був внесений", – зауважила речниця МЗС.

Вона додала: "Ми обговорюємо логіку миротворчого процесу, ми обговорюємо основні елементи, тому що є певний механізм, як вони направляються, з чого складається миротворча місія, і звичайно, росіяни нервують, тому що вони бачать, що нас підтримують і Штати, і Німеччина, і Франція, і багато наших інших партнерів. Ми маємо підтримку Великої Британії".

"Ми узгоджуємо і проводимо консультації також з іншими партнерами, і Росія починає нервувати. Це видно навіть по їхніх заявах", – резюмували у МЗС України.

Нагадаємо, раніше спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер розповів, якими США бачать завдання миротворчої місії на Донбасі.

 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Протести на честь іменниника: Росією прокотилися антипутінські мітинги – фотозвіт

Антипутінські мітинги в Москві
/
Антипутінські мітинги в Москві
Антипутінські мітинги в Росії
/
Антипутінські мітинги в Росії
Антипутінські мітинги в Москві
/
Антипутінські мітинги в Москві
Антипутінські мітинги в Росії
/
Антипутінські мітинги в Росії
Антипутінські мітинги в Росії
/
Антипутінські мітинги в Росії
Антипутінські мітинги в Росії
/
Антипутінські мітинги в Росії

Попередній матеріал
Інфографіка: НАБУ оприлюднило "паливну схему" на 150 млн в Міноборони
Наступний матеріал
У Сенцова в російській колонії почались проблеми із серцем
Loading...