Репортер

Грип не втік: у чотирьох областях України перевищено епідпоріг

Йдеться, насамперед, про західні регіони країни

В Україні зростає кількість хворих на грип. Перевищення епідеміологічного порогу фіксують у чотирьох областях: Рівненській, Житомирській, Хмельницькій та Волинській. Такі дані Міністерства охорони здоров'я, передає "5 канал". 

Актуальних цифр у відомстві наразі не називають. Кажуть, що зведення будуть готові наприкінці тижня. А от станом на 18 лютого від початку року на грип та ГРВІ в Україні захворіли близько 290 тисяч людей.

У МОЗ таку захворюваність пояснюють різким зниженням температури повітря. Нині в Україні переважає грип типу В. Прогнози – позитивні.

"Наразі домінує вірус типу В, який легший від грипу типу А. На щастя, у нас не реєструється випадків грипу, який Всесвітня організація охорони здоров'я виявила у Китаї. Ми сподіваємося, що цей сезон у нас пройде спокійно у рамках того передбачуваного прогнозу, який був зроблений для північної півкулі минулого літа", – прокоментував директор Центру громадського здоров'я Володимир Курпіта.

Нагадаємо, минулого тижня у Центрі грипу та ГРВІ прозвітували: захворюваність перевищила епідпоріг на понад 30%. Спостерігається також регіональне географічне поширення й висока інтенсивність активності грипу та ГРВІ. 

Попередній матеріал
"Снайпер від Бога": у Харкові прощалися з бійцем АТО, який загинув за невідомих обставин
Наступний матеріал
Чотирилапа "бойова одиниця": історія неймовірного собаки-армійця із позивним "Град"