Володимир Гройсман
Володимир Гройсман grushevskogo5.com

Гройсман направить до Львова комісію для вирішення сміттєвого колапсу

На думку Прем’єр-міністра, вирішенням цієї проблеми треба серйозно зайнятися саме місцевій владі

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман завтра, 21 червня, направить до Львова комісію на чолі з віце-прем’єром Геннадієм Зубком, аби спільно з головою ОДА Олегом Синюткою вирішити проблему вивезення сміття. Про це повідомляє "Укрінофрм".

Сьогодні під час інспекції стану доріг у Київській області глава уряду заявив: “Завтра я направляю у Львів віце-прем’єр-міністра з питань регіонального розвитку і ЖКГ Геннадія Зубка, який очолить комісію Мінекології та МНС. Вчора ввечері я дав доручення голові ОДА Синютці організувати зустріч з мерами. Будемо просити їх прийняти сміття зі Львова на тимчасовій основі. Відповідно, завдання групи, яку я відправляю на Львівщину, – спільно з головою облдержадміністрації допомогти вичистити Львів від сміття”,

Гройсман наголосив, що вирішенням проблеми зі сміттям серйозно треба зайнятися саме місцевій владі.

"11 років місцева влада мала це зробити, ну, не зробили, не хочу на цьому наголошувати з різних причин. Але треба чітко сказати - за рік ми побудуємо, за рік можна було побудувати новий полігон, але цього не було зроблено. І гроші є, і коли ми приїжджали, ми сім ділянок вибрали. А потім навздогін мені, коли я вже поїхав, заявили, що вона не підходить, хоча не думаю, що це так. Якщо ця не підходить, можна використати іншу”, – аргументував глава уряду.

Прем’єр-міністр зауважив, що увесь рік системно допомагав Львову вирішувати питання вивезення і утилізації сміття. Зокрема двічі зустрічався з мешканцями Грибовичів і переконував їх у необхідності діалогу з місцевою владою, але вони відмовляються, тому що не вірять міському голові Львова. За словами Гройсмана, він також направляв віце-прем’єра Кістіона, який займався тим, що організовував роботи спільно з ДСНС з рекультивації Грибовецького полігону.

"Учора під час всеукраїнського селектора я звернувся до всіх мерів міст, щоб допомогти вирішити Львову проблему зі сміттям, поки Львів будуватиме полігон. Якщо ми бачимо сьогодні, що Львівська міська рада, міський голова або не може, або не здатен, або не хоче, я не знаю великої причини, може, там замішана якась внутрішня політика їхня, але від цього не мають страждати люди", – додав прем’єр.

Окрім цього, Володими Гройсман переконаний, що потрібно налагодити нормальний діалог з приміськими територіями області або з іншими мерами, де є полігони, щоб вони розуміли, на який період часу і як буде вивозитися сміття.

Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що Володимир Гройсман попросив місцеве самоврядування відгукнутися на прохання мера Львова Андрія Садового, якщо таке надійде, тимчасово прийняти львівське сміття на своїх муніципальних полігонах.

Раніше львівська влада звернулася до уряду з вимогою оголосити в місті надзвичайну екологічну ситуацію через проблеми з вивезенням сміття. За даними міськради, на сьогодні у Львові назбиралося понад 8,5 тис. тонн відходів. У мерії заявляють, що ситуація критична і загрожує небезпекою для здоров'я населення та життєдіяльності міста.

На львівському ринку загорілося сміття – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Мін'юст стягнув із "Газпрому" понад 80 млн грн - Петренко
Наступний матеріал
У водоймах Запоріжжя виявили бактерію холери
Loading...

У Раді закликали Садового піти у відставку

Не шукай крайніх, а візьми і зроби – Гройсман висварив Садового за сміттєвий колапс у Львові

Якою має бути нова форма захисту від гібридної агресії РФ та чи перейменують проспект Ватутіна – "Час. Підсумки дня"

Садовий розповів, коли у Львові почнуть будувати сміттєпереробний завод

Супрун не бачить потреби для надзвичайного стану у Львові

Гройсман назвав кругленьку суму, яку виділено на ремонт доріг Київщини