5 канал

"Не знаю, як це назвати": ситуація зі сміттям у Львові критична, медики б'ють на сполох

У місті загалом накопичилося 8,5 тисяч тонн сміття - його нема куди вивозити

Міська влада Львова знову просить Кабмін і Президента особисто запровадити у місті режим надзвичайної екологічної ситуації. Про це повідомив чільник Львова Андрій Садовий. 

У понеділок ранком, 19 червня, він провів екстрене засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На ньому було наголошено: у місті критична ситуація зі сміттям. Львів буквально потопає у ньому – понад 400 сміттєвих майданчиків переповнені. Сміття лежить на тротуарах, проїзних частинах.

У місті загалом накопичилося 8,5 тисяч тонн сміття. Їх нема куди вивозити, а для утилізації потрібно 850 одиниць спецтехніки.

"Такого ще в історії незалежної держави, друзі мої, не було. Я такого не пригадую за 26 років. Я не знаю, як це назвати. Навіть формулювання - коли видно, що є біда; коли фізично нема куди вивозити відходи, фізично нема; коли далі блокують наші машини, які офіційно вивозять сміття. Відповідні документи всі готові", - зазначив міський голова Садовий.

Непокояться і медики, бо вбачають у цьому спалахи інфекційних захворювань. Так, порівняно з минулим роком, на 10% побільшало кишкових недуг. Фахівці фіксують на місцях локалізації відходів перевищення граничних норм сірководню та аміаку.

"Такого високого рівня виникнення інфекційних захворювань, які принесуть шкоду мешканцям у місті Львові, ще не було. Це пов'язано з тим, що останнього тижня катастрофічно сміття не вивозять. Температура - тепла, процес гниття відбувається", - зауважив начальник департаменту охорони здоров'я Львівської міськради, Володимир Зуб.

Детальніше про ситуацію у Львові - у включенні:

Дивіться також фотогалерею за темою: 

На львівському ринку загорілося сміття – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Численна акція "Айдару" під СБУ: чим обурені бійці добробату
Наступний матеріал
Прем'єр просить у міських голів і голів сільрад допомоги в прийомі сміття зі Львова
Loading...