112.ua

ГПУ перевірила декларації нардепів: скільки порушників виявлено на сьогодні

Наразі опрацьовано близько половини е-декларацій

Генеральна прокуратура перевірила декларації половини народних депутатів. За результатами цих перевірок, матеріали щодо 53 нардепів направлено до Національного агентства з питань запобігання корупції. Про це повідомила начальник Відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції ГПУ Валентина Сеник.

"Опрацьовано приблизно половину електронних декларацій народних депутатів. До НАЗК надіслано вже 53 матеріали на вжиття заходів відповідно до закону України про запобігання та протидії корупції", - зазначили в Генпрокуратурі.

Як стало відомо, з цих 53 випадків, зафіксовано 1 випадок несвоєчасного подання декларації, ще 28 – неповне відображення даних у декларації, 11 - порушення обмежень щодо сумісництва, ще 2 - порушення обмежень в частині отримання подарунків.

Читайте також: Луценко оголосив догану прокурору Сусу за брехню в декларації

Як наголосили в ГПУ, всі ці 53 народних депутати можуть бути притягнуті до адміністративної, а не кримінальної відповідальності, оскільки різниця між задекларованим майном і фактично наявним, є меншою, ніж 250 мінімальних заробітних плат, а інші порушення, виявлені у деклараціях, також караються адміністративно.

Додамо, що адміністративна відповідальність - це стягнення штрафу у розмірі від 850 до 1,7 тис. грн, а також конфіскація майна, а стосовно посадовців, які працюють не на виборних посадах, може бути застосовано відсторонення від таких посад терміном до одного року.

Дивіться такожУ НАЗК розповіли, хто отримає повний доступ до е-декларацій

Попередній матеріал
У Брюсселі розпочинаються тристоронні газові переговори
Наступний матеріал
Генсек ОБСЄ розповів про "глибокий розкол" в організації через ситуацію в Україні
Теги:
Loading...

У НАЗК розповіли, хто отримає повний доступ до е-декларацій

З 1 січня 2017 року керівники шкіл та вишів подаватимуть е-декларації

Рибачук про наслідки е-декларування: Партнерів з ЄС і США не попустить!

Луценко оголосив догану прокурору Сусу за брехню в декларації