5 канал

У Горошкові на Київщині місцевий фолклорний колектив здивував селян автентичними щедрівками

Жінки збирають фольклор і записують тексти, щоби зберегти пісні для нащадків

Той випадок, коли із сусідами пощастило. Принаймні не доведеться придумувати, хто колядуватиме і щедруватиме. В Горошкові, на Київщині, фольклорні запити може реалізувати своє "Джерело". Пані збирають автентичний фольклор місцевості і щороку з колядками і щедрівками обходять сусідів із різдвяними привітаннями. Дмитро Мороз "причащався" до обрядової творчості в Горошкові. 

Різдвяні свята - гаряча пора для фольклорного колективу "Джерело" з села Горошків на Київщині. В ці дні ці жінки співають сусідам колядки і щедрівки. Попри поважний вік, жінки обходять все село, де мешкають близько тисячі людей. Роботи чимало, кажуть співачки. Але вони ще й встигають помандрувати з концертами Україною.

Володимир Дем'янчук, мешканець Горошкова, каже: "Дівчата колядують, ходять. Скрізь їздять. В Тетіїв, в Київ, молодці".

Ці колядки й щедрівки автентичні місцевості. Їх співають у Тетіївському районі сотні років. Жінки збирають фольклор і записують тексти, щоби зберегти пісні для нащадків.

Олена Юрчук, керівник фольклорного колективу "Джерело", каже: "Де горіх весь сіделечко, там кінь вороненький, десь поїхав з України, козак молоденький, десь поїхав та й немає, мабуть там загинув, свою рідну Україну навіки покинув. Це давня така пісня від жінки такої літньої. А от зараз нема вже від кого взяти. От ми їх і зберігаємо".

Перший концерт "Джерела" відбувся 1983-го року. Відтоді жодне свято на Тетіївщині не минає без голосів цієї команди.

Селу Горошків виповнилося 3 сотні років, колективу "Джерело" виповнилося понад 30 років. Сьогодні в їхньому добірку понад сотню пісень. Це колядки, щедрівки, козацькі та народні пісні. Але ці жіночки не зупиняються і щороку вивчають до десятка нових пісень. Крім того, кожен з ансамблю щось робить власними руками. Галина Мартін співає у "Джерелі" понад десяток років, ще й вишиває рушники і сорочки. Каже, її вишиванки носять в усій Україні.

Обійшовши з нашою знімальною групою із десяток хат, жінки назбирали багато грошей і смаколиків. Ввечері фольклористки збираються до святкового столу. На вишиваній скатертині - вареники, кутя, різдвяні ласощі заповнили всі вільні місця на столі. Без пісень такий вечір не минає, хоча останні три роки події на Донбасі внесли корективи до репертуару. Що болить, про те і співаємо, кажуть бабусі з Горошкова.

"Я не хочу бачить, як гудять гармати, як на тебе земле, падають ракети", - співають жінки.

Дмитро Мороз, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
У Литві відзначили День захисників свободи
Наступний матеріал
Штаб АТО: За добу бойовики здійснили 62 обстріли на усіх напрямках – поранено військового
Теги:
Loading...

У будинку вчителя в Києві влаштували свято різдвяних Василів

Нетрадиційне свято Маланки: Як Чернівці перетворилися на стародавній Єгипет

Співи, танці й ворожіння: Українці святкують Щедрий вечір, або свято Маланки

Фестиваль Маланки у Чернівцях: костюмована хода

Карнавал по-буковинськи: святкування Маланки у Вашківцях

5 канал - трансляція наживо