5 канал

Нетрадиційне свято Маланки: Як Чернівці перетворилися на стародавній Єгипет

У неділю в місті стартує фестиваль Маланки

Як Чернівці перетворилися на стародавній Єгипет. Буковинські автомайстри до свята Маланки щороку вигадують оригінальний тюнінг. Цьогоріч – вантажівки та легковики переробили на кораблі та потяги, а ще виготовили десятиметрового Сфінкса. Собі ж пошили ексклюзивні костюми, і тим самим потішили буковинців. Дійство бачили і наша кореспондентка  Майя Гуменна.

Звичайний гараж у селі Чагор напередодні свята Переберії, на 20 днів перетворився на маланкарську майстерню. Тут не знають відпочинку ані вдень, ані вночі.

Маланкар Микола Стримбу розповідає: "З 22 грудня, зранку до ночі – і одразу до роботи. Кілька годин поспали і знову  до роботи".

Чагорські умільці, майстри маланкарського тюнінгу, щороку примудряються перетворювати звичайний транспорт на автомобіль для Маланок. Цього року створили макет Сфінкса.

"Того року ми робили спартанців, позаторік – велику бочку пива, ще був паровоз. Це піраміда Сфінкса, знизу металевий каркас, згори – пінопласт та будівельна піна", – каже ще один маланкар Юрій Семенюк.

Сфінкса повезе старенький ГАЗ, сама скульптура не важка, але габаритна. Майже десять метрів завдовжки, тому їхати слід обережно.

"20-30 км, швидше на Маланку не потрібно, щоб люди бачили дивились – це оптимальна швидкість", – каже Стримбу.

На автівіці хлопці розмістили десять звукових колонок, у кузові їхатимуть й самі маланкарі, перевдягнені у єгипетських богів та царів. Костюми шили для кожного окремо.

Чаклували біля Сфінкса 11 маланкарів у вільний від роботи час. Хтось із них працює автомеханіком, хтось підприємцем. Усе роблять власним коштом, кажуть, це для них азарт – дивувати буковинців сучасним виглядом Переберії. 

Щоправда, від добровільних пожертв маланкарі не відмовляються. І цьогоріч вкотре братимуть участь у фестивалі Маланки, який стартує у неділю у Чернівцях.

Майя Гуменна, Михайло Антонюк, "5 канал"

Попередній матеріал
Астронавти з МКС вийшли на прогулянку відкритим космосом – відео
Наступний матеріал
У селі Калинове-Попасна цивільні і військові оговтуються після обстрілів противника з 152-мм артилерії
Теги:
Loading...

Фестиваль Маланки у Чернівцях: костюмована хода

Карнавал по-буковинськи: святкування Маланки у Вашківцях

У Мамаєвій Слободі відгуляли Маланку

Як відзначають Маланку на Тернопільщині

Співи, танці й ворожіння: Українці святкують Щедрий вечір, або свято Маланки

5 канал - трансляція наживо