5 канал

Гопко: На Донбасі потрібна безпекова місія з військовим мандатом

На Донбасі має бути формат присутності незалежних сторін з військовим мандатом на випадок порушення сепаратистами своїх зобов'язань

Таке в ефірі "5 каналу" у програмі "Час. Підсумки дня" заяви голова Комітету ВР у закордонних справах, народний депутат Ганна Гопко.

"Нам потрібно у якийсь спосіб мати певні зрушення для того щоб закріпити припинення обстрілів, для того щоб мати якийсь прогрес. Очевидно, що Росія недоговороздатна… але Україна не може сказати, що ми ні на що не погоджуємось, тому що є люди на місцях, які хочуть щоб не було обстрілів і вони хочуть бачити, що про них дбає українська влада. Тому у нас є питання до ОБСЄ, Європейського союзу, ООН – як забезпечити безпеку під час розведення військ", – наголосила Гопко.

"Місія ОБСЄ – це цивільні люди, не військові. Тому наше завдання – ми робили спроби, були заяви і Президента України, і парламенту, що нам потрібна або поліцейська місія Європейського Союзу, або безпекова місія ОБСЄ, або закріплена місія від ООН, тобто потрібен формат присутності тих незалежних сторін з військовим мандатом на випадок порушення сепаратистами своїх зобов’язань під час розведення військ", – додала вона.

Попередній матеріал
"На лінії вогню": волонтери привезли моторошні артефакти із зони АТО
Наступний матеріал
Єфремов залишиться за гратами щонайменше до 18 жовтня

Тука: Розведення сторін відбувалося за пострілом з ракетниці

Чим закінчилась перша спроба розведення сил на Донбасі – аналіз

В ОБСЄ розказали, чому вночі місія не присутня на ділянках розведення сил

Розведення сил у Станиці Луганській реалізувати не вдалося – нові подробиці