Голова СБУ пояснив, навіщо ФСБ знадобилось обмінювати сепаратистів з Одеси

  Центри впливу в Москві розв'язали війну одне проти одного, повідомив Василь Грицак

  Група чинних і колишніх працівників ФСБ у російській владі спробує використати одеських сепаратистів проти політичної групи на чолі з Владиславом Сурковим та його першим заступником Іналом Ардзінба. Про це заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак в інтерв'ю ЛІГА.net. За його даними, саме Сурков займався формуванням терористичної організації в Одесі, яка планувала розв'язати війну в Бессарабії.

  За словами голови СБУ, одеські сепаратисти Олена Гліщинська і Віталій Діденко, яких Україна обміняла на Солошенка і Афанасьєва, безпосередньо підпорядковувалися першому заступнику радника президента РФ Владислава Суркова – Іналу Ардзінбі, який у Кремлі відповідав за втілення на Одещині сценарію гібридної війни на кшталт "ДНР/ЛНР". "Гліщинська, яку ми віддали, була на прямому контакті з Ардзінбою. Другий – Діденко, який стрибав від "Альфи" з вікна і поламав собі ноги. Чому він тікав? За ним теж стояв Ардзінба", – пояснив Василь Грицак.

  За даними СБУ, "у зв'язку з провалом проекту "Бессарабія", так звана "група ФСБ" у московській верхівці звинуватила в цьому групу Суркова-Ардзінби". Грицак роз'яснив: "План не вдався. Гібридна війна на півдні з виходом на Європу не почалася. Подивіться аналітику за минулий рік – весна і літо. Що відбувалося в Молдові? Її трусило. У мене була розмова про це з керівництвом спецслужб Молдови. Росіяни провалилися. І це стало предметом серйозних розглядів у Москві".

  Щодо того, навіщо ФСБ потрібні провалені агенти, замішані у невдалій операції Суркова і Ардзінби в Одесі, голова СБУ сказав: "Моє скромне припущення: ці люди потрібні для того, щоб вони приїхали і розповіли, яку інформацію вони передали слідству, як була організована робота з ними, на чому вони прокололися, де провалилися. Все це треба, щоб проаналізувати недоліки на майбутнє. Ну і, зрозуміло, щоб одне угрупування впливу в московській верхівці завдало удару по іншому… Зараз між ними розбори – це наша оперативна інформація. І ці люди, яких ми віддали Москві в обмін на наших патріотів, допоможуть цим групам воювати між собою".

  Нагадаємо, завдяки видачі РФ засуджених за сепаратизм громадян України Глищинської та Діденка 14 червня вдалося визволити з російського ув'язнення Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва.

  Попередній матеріал
  В Йорданії терористи підірвали автомобіль біля табору біженців – загинули військові
  Наступний матеріал
  В Конституційному суді оскаржать нові тарифи на комуналку

  Для них я був "бандерівцем", для них я був ворогом народу – Афанасьєв про утримання в РФ

  В'язні Кремля Солошенко та Афанасьєв повернулися в Україну: як це було і на кого обміняли

  Афанасьєва і Солошенка обміняли на ідеологів "Бессарабської республіки"

  Президент: Ми чекаємо повернення додому Солошенка, Афанасьєва, Сенцова, Кольченка та інших заручників