Голова Львівської облради поділився результатами експерименту з ремонту доріг

Митний експеримент у 2015 році зібрав ₴600 млн на дороги Львівщини. Цьогорічні надходження очікуються на рівні одного мільярда гривень

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин в ефірі "5 каналу" наголосив, що завдяки експерименту із залучення коштів від надходжень митниці значно покращилася ситуація з фінансуванням і, відповідно, з виконанням робіт.

"Це дійсно експеримент, пов'язаний з відрахуваннями митних платежів, тобто на законодавчому рівні були створені умови, коли кожна гривня понадпланових митних надходжень розділялася на дві частини – 50 копійок йшло відповідно до бюджету, а 50 копійок у спеціальний фонд, за рахунок якого власне і ремонтуються дороги на Львівщині. Саме у нас це спрацювало, оскільки вся влада була змобілізована власне на підняття всіх цих митних, так би мовити, податків і надходжень і ми маємо зараз рекордні темпи по будівництву доріг другий рік поспіль. Якщо ця динаміка збережеться, хоча її дуже важко зберігати, то я думаю, що переважна більшість доріг – магістральних доріг, великих доріг – ми закриємо," – сказав Олександр Ганущин.

Повну версію розмови з головою Львівської обласної ради дивіться тут:

Крім того, Олександр Ганущин повідомив, що дві автомобільні дороги на Львівщині планують відремонтувати за кошти Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).

"Додатково ми також маємо випрацюваний механізм по отриманню кредиту за рахунок Європейського банку реконструкції і розвитку,  і ми розраховуємо, що на наступний рік дві великі дороги ляжуть власне в це кредит – це дорога Львів–Самбір, бо цього року ремонтується від Самбора до Турки, це складніший напрямок, який не ремонтувався взагалі за часів царя Гороха. Власне ця дорога ляже в кредит і має лягти в кредит така багатостраждальна дорога, котра вже тривалий час всім муляє очі, на якій покриття зрізали ще в далекому-далекому 2008-му – це Львів-Тернопіль. Це дві дороги котрі мають лягти в кредит і з такими магістральними великими дрогами нарешті буде наведено лад", – зазначив він.

Нагадаємо, у червні цього року в Україні запустили інтерактивну карту ремонту доріг.

Попередній матеріал
Луценко: Усі підозрювані високопосадовці РФ оголошені в державний розшук – їм відправлено повістки
Наступний матеріал
Генпрокуратура проводить обшуки в "Укргазвидобуванні"

Кличко про ремонт доріг у Києві: Ми інвестували безпрецедентну суму

Міністр інфраструктури на власні очі переконався, що на Миколаївщині доріг немає

У Дніпрі презентували першу в Україні інтерактивну карту аналізу стану доріг

На Дніпропетровщині викрили схему розкрадання мільйонів гривень з ремонту доріг