president.gov.ua

Гітлянська пояснила, чому деяких журналістів не пустили на відкриття телевежі на Карачуні

За даними СБУ, журналісти, яких не пустили на Карачун, є фігурантами кримінальних проваджень

У районі проведення АТО Служба безпеки та інші правоохоронні органи вкрай прискіпливо ставляться до заходів безпеки, особливо під час подій за участю керівництва держави. Тому кілька журналістів не були допущенні на відкриття вежі на горі Карачун. Таке пояснення на своїй сторінці у Facebook дала речник СБУ Олена Гітлянська.

"Хочу прояснити ситуацію з недопущення кількох журналістів на подію під час відкриття вежі на горі Карачун за участю Президента України та від імені керівництва Служби вибачитися за можливу переоцінку співробітниками рівня загроз. Представники ЗМІ, яким був обмежений доступ на подію, за наявною інформацією, є фігурантами кримінальних проваджень, у тому числі за незаконне зберігання зброї або не надали правоохоронцям документів, що підтверджують їхні особи. Можливості оперативно з'ясувати деталі ситуації в "польових" умовах не було, тому для гарантування безпеки заходу їм було обмежено доступ на подію", - йдеться у повідомленні.

Гітлянська зазначила, що рішення приймалося лише щодо окремих осіб, а не медіа, від яких вони подали заявки. Усі акредитовані ЗМІ мали безперешкодну можливість для висвітлення заходу.

Речниця СБУ наголосила, що законодавство надає право правоохоронцям обмежувати доступ до об'єктів, де відбуваються охоронні заходи, за наявності підстав для цього. Тому з метою безпеки було ухвалено відповідне рішення.

"Служба безпеки України робить все можливе для забезпечення безперешкодної роботи журналістів, незважаючи на складну ситуацію в країні. Керівництво служби ретельно перевірить доцільність дій співробітників з недопущення журналістів на подію", - написала вона.

Зазначимо, що журналістів "Громадського телебачення Донбасу" і Філії Національної телекомпанії України "Донецька регіональна дирекція" (колишня обласна телерадіокомпанія) чотири години протримали в автобусі, поки Порошенко відкривав телевежу на горі Карачун в Донецькій області.  

Дивіться також:

Нагадаємо, 5 грудня на Карачуні запрацювала відновлена телевежа, зруйнована бойовиками у липні 2014 року. 

Попередній матеріал
Засідання Верховної Ради - відео
Наступний матеріал
Скандал у Кореї: У компанії Samsung вибачилися за зв'язки із подругою президента країни, яку звинувачують у корупції

Відкриття телевежі на горі Карачун - відео

Телевежа на горі Карачун відновлює роботу

Тука: Відновлена телевежа на горі Карачун почне працювати на цьому або на наступному тижні

Українське мовлення на Донбасі: телевежу на Карачуні запустять впродовж 2 тижнів

Очільник Донеччини розповів, як відбувається будівництво телевежі на горі Карачун

5 канал - трансляція наживо