Геращенко: Окупанти вимагають звільнити 600 бойовиків за 20 українців

На сьогодні в полоні бойовиків на Донбасі перебувають 109 українців, ще 10 українських політв'язнів перебувають у російських тюрмах

Про це в ефірі "5 каналу" під час програми "Погляд" повідомила представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший заступник голови ВР Ірина Геращенко.

"Українська влада готова до різних шляхів звільнення заручників – це 10 українських політв'язнів, які знаходяться в тюрмах Російської Федерації і 109 заручників, які утримуються на окупованих територіях", – заявила Геращенко.

"Ми щоразу подаємо списки тих людей, які вважаються, що знаходяться там у заручниках, і просимо від іншої сторони – дайте інформацію, де утримуються ці люди, але немає відповіді. Натомість нам дають список, що в них там 20 людей є. А де інші всі, де інші люди? І потім ми їх розшукуємо. Натомість від іншої сторони ми отримуємо список на 600 осіб – якщо хочете звільнити 20 чоловік, давайте нам 600. Дивимось на список тих 600 людей, розшукуємо і бачимо, що половини тих людей не існує – це щоб затягнути цей процес, або є люди, які зникли безвісти і ми не можемо їх знайти", – додала вона.

Повну версію розмови з Іриною Геращенко дивіться на нашому сайті в рубриці "Інтерв'ю".

Нагадаємо, Геращенко повідомила, що окупанти не дозволили координатору ОБСЄ зустрітися із заручниками.

Попередній матеріал
Першого заступника голови ОПЗ арештували на два місяці
Наступний матеріал
Президент доручив надати охорону керівниці "Української правди"

Геращенко: Через зрив засідання у четвер Рада не проголосувала за законопроект щодо виплат сім'ям заручників

Геращенко: Окупанти не дозволили координатору ОБСЄ зустрітися із заручниками