Геращенко: Окупанти не дозволили координатору ОБСЄ зустрітися із заручниками

У місії ОБСЄ говорять про агресію з боку бойовиків до незалежних спостерігачів

Про це в ефірі "5 каналу" під час програми "Погляд" повідомила представник України в підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Ми бачимо серйозне загострення ситуації на фронті, збільшення протягом травня-червня кількості обстрілів. Бачимо збільшення, і публічно про це говорить сама місія ОБСЄ, агресії проти незалежних спостерігачів, які мають фіксувати факти порушення. І ми бачимо комплексне небажання другої сторони виконувати Мінські угоди", – зазначила Геращенко.

"Координатор ОБСЄ у гуманітарній підгрупі відвідав окуповані території. Проте йому не дозволили зустрітися із заручниками. Цьому немає пояснення. Тому що українські тюрми відкритті для гуманітарних місій, для того, щоб можна було пересвідчитися, в яких умовах там утримуються ті, хто порушили законодавство. Тюрми на окупованих територіях, так само як і тюрми в Російській Федерації, де утримують наших політв'язнів, залишаються закритими для Міжнародного червоного хреста, ОБСЄ і так далі", - додала вона.

Повну версію розмови з Іриною Геращенко дивіться на нашому сайті в рубриці "Інтерв'ю".

Нагадаємо, раніше Ірина Геращенко повідомила, що представники окупантів вимагають здійснити обмін заручників в форматі "всіх на всіх" і докладають "фантасмагоричний список" з 600 чоловік зі свого боку.

Попередній матеріал
Масштабного переозброєння української армії найближчим часом не буде – РНБО
Наступний матеріал
У Франції озброєний чоловік спробував захопити готель

Геращенко: Окупанти відмовилися від пропозиції Києва щодо обміну заручниками і вимагають "всіх на всіх"

Українських заручників у "ДНР" перевели у гірші умови – Геращенко