Facebook / Генштаб ЗСУ

Генштаб передав розроблену програму розвитку ЗСУ до 2020 року на розгляд Кабміну

  Державна програма спрямована на реалізацію п'яти стратегічних цілей

  Генеральний штаб завершив розробку Державної програми розвитку ЗСУ на період до 2020 року і передав її на розгляд Кабінету міністрів. Про це заявив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗСУ генерал армії України Віктор Муженко в інтерв'ю "Укрінформу".

  "Генеральний штаб Збройних сил України завершив роботу над проектом Державної програми розвитку Збройних сил України на період до 2020 року і передав його на розгляд Кабінету Міністрів. Далі ця державна програма буде подана до Ради національної безпеки і оборони України та Адміністрації Президента України", – сказав він.

  За словами Муженка, цей документ має на меті реалізацію вже прийнятих стратегічних рішень. "Він визначає завдання і заходи, спрямовані на планове набуття ЗСУ спроможностей для ефективного реагування на загрози національній безпеці у воєнній сфері, включаючи питання оборони кордонів, захисту суверенітету і територіальної цілісності. Вагома складова програми – це послідовний рух до переходу Збройних сил України на євроатлантичні стандарти", - зазначив начальник Генштабу.

  Муженко підкреслив, що основні зусилля на цьому напрямку спрямовані на досягнення повної взаємосумісності частин та підрозділів ЗС України з силами Північноатлантичного альянсу. "Зрозуміло, що набуття членства в НАТО – це питання політичне. Ми своє завдання бачимо у вирішенні практичних питань: у підготовці військ, в адаптації шляхів та способів їх застосування до норм та правил, які існують в країнах НАТО. Головна мета цих зусиль – досягти повної взаємосумісності українських частин та підрозділів з силами Альянсу. Це абсолютно реальна перспектива", – заявив генерал.

  Державна програма спрямована на реалізацію п'ти стратегічних цілей, які визначені Стратегічним оборонним бюлетенем України.

  "Йдеться, насамперед, про створення ефективної системи управління ЗСУ, про удосконалення системи оборонного планування, набуття Збройними силами необхідних спроможностей, створення єдиної системи логістики та тилового забезпечення, а також, що дуже важливо з урахуванням бойового досвіду, удосконалення системи медичного забезпечення Збройних сил. Ще один масштабний та важливий напрямок, який відображений у програмі – це професіоналізація українського війська та системний розвиток служби у військовому резерві", – пояснив начальник Генерального штабу.

  За інформацією видання сьогодні раніше Муженко заявив, що Україна не буде знищувати цілі міста, як РФ у Чечні та Сирії.

  Як повідомляв 5.ua, у Генштабі відзвітували про успішне завершення випробувань зенітних ракет поблизу Криму.

  Нагадаємо, Міноборони РФ офіційно пригрозило збиттям українських ракет під час випробувань, які 1-2 грудня мають проходити біля берегів Криму. Російські пілоти отримали розпорядження збивати українські ракети, які залітатимуть у зону, яку Росія вважає "своєю територією".

  Попередній матеріал
  У Львові відкрилася фотовиставка з історіями переселенців із обмеженими можливостями
  Наступний матеріал
  Ляшку до Дня народження подарували корову Смерічку – відео

  "Літаки були, кораблі стояли": у Генштабі розповіли, як війська РФ прискіпливо спостерігали за стрільбами

  Екс-заступник начальника Генштабу щодо захоплення людей Росією: "Нам не потрібна ця вистава"

  Генштаб розробив держпрограму розвитку ЗСУ до 2020 року: стали відомі деталі

  ВПС ЗСУ поповнилися санітарним літаком Ан-26, названим на честь загиблого героя АТО Дмитра Майбороди

  Навчання ВПС ЗСУ в Херсонській області тривають, але запуск ракет нині не здійснюється

  5 канал - трансляція наживо