Ан-26 5.ua

ВПС ЗСУ поповнилися санітарним літаком Ан-26, названим на честь загиблого героя АТО Дмитра Майбороди

Урочистості з нагоди передачі літака відбулися на Вінницькому аеродромі

Повітряні сили ЗСУ поповнилися ще одним санітарним літаком. 456-й бригаді транспортної авіації урочисто передали оновлений літак Ан-26. Надали судну ім'я Героя України - Дмитра Майбороди. За один рейс Ан-26 може перевезти з передової до шпиталю 35 сидячих або 26 лежачих поранених. Оновлений літак зустрічала Олена Бучацька.

456-та бригада транспортної авіації приймає оновлений літак Ан-26. Більше року він провів на реконструкції із транспортного його переобладнали у санітарний.

Сергій Дроздов, командувач Повітряних сил ЗСУ, каже: "Це типовий транспортний літак, конструктивно він незмінний, але враховуючи потреби для санітарно-авіаційного забезпечення розробили новий підхід – це модульний, а також змінний підхід. 35 чоловік у сидячому стані і 26 чоловік в лежачому стані".

Цей Ан-26 відновили після того, як він 18 років провів на землі. Ремонтували його на київському заводі цивільної авіації. Інженери кажуть, що ресурс борту продовжили на 9 років.

Урочистості з нагоди передачі літака відбулися на Вінницькому аеродромі. Головні гості - родина загиблого пілота – Героя України Дмитра Майбороди, чиє ім'я літаку надав Президент ще у листопаді торік.

Матір Героя Тетяна Майборода наголошує: "Це гордість, що пам'ять про сина буде жити не тільки на землі, а й в повітрі,  тому що Діма більше всього на світі любив небо. Літати в небі для нього це стало сенсом в житті".

Підполковник Дмитро Майборода був командиром екіпажу Ан-26, який від травня 2014-го року виконував бойові завдання у зоні АТО. 14 липня у Краснодонському районі Луганщини, літак збили бойовики. Дмитро Майборода разом із помічником командира, Дмитром Шкарбуном, до останнього не втрачали керування судном. Що дало можливість решті членів екіпажу вистрибнути з літака з парашутами.

Сергій Олесюк, начальник зв'язку авіаційної ескадрильї, згадує: "Діма був доброю людиною. На службі він був досвідченим спеціалістом, а в житті - позитивним і веселим. Завжди любив пожартувати. Він швидко переходив від серйозності до гумору. Він швидко збирався і діяв рішуче у складних ситуаціях".

Після урочистостей літак та члени його екіпажу почнуть виконувати поставлені завдання у зоні проведення АТО.

Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, "5 канал"

Попередній матеріал
На Луганщині поліція затримали 20-річного бойовика "ДНР", який намагався виїхати на територію РФ
Наступний матеріал
Українське кіно потребує державної підтримки – Порошенко

Навчання ВПС ЗСУ в Херсонській області тривають, але запуск ракет нині не здійснюється

Україна зменшила зону виконання ракетних стрільб біля Криму – ВПС ЗСУ

ВПС ЗСУ почали ракетні стрільби на півдні країни за планом – речник

Смерть військовослужбовця у військовій частині Одеси "від побиття": у ВПС ЗСУ проводять розслідування

Британські літаки перехопили надзвукові стратегічні бомбардувальники ВПС РФ

ВПС Австралії випадково вбили понад 60 сирійських содатів