Вокзал Маріуполя
Вокзал Маріуполя 5 канал

"Гарний вилов": в СБУ розповіли про затриманих диверсантів та шпигунку в НГУ

СБУ затримала двох диверсантів, які мали підірвати потяг Маріуполь-Київ. Викрито й шпигунку російських спецслужб, яка була співробітником центрального апарату Нацгвардії

Двох диверсантів – мешканців міста Покровська, що на Донеччині – затримали на залізничному вокзалі в Маріуполі 9 жовтня. Неподалік потяга вони мали встановити дві протипіхотні міни МОН-50 з дистанційним підривом. Жертвами вибуху мали стати пасажири поїзда Маріуполь-Київ.

Затримані розповіли – теракт їм замовило так зване "МГБ "ДНР".

"Приїхали на зйомну квартиру, вийшли на відеозв'язок – у WhatsApp. Невідомий чоловік, як мені Дмитро Іванович пояснив – це був російський військовий. Він нам пояснив, як зібрати цю бомбу. Приїхали на залізничний вокзал. Ми заклали цю бомбу, яку я повинен був привести у дію. Мені за це пообіцяли від 3 до 5 тисяч доларів", – розповів затриманий Сергій.

Це був не єдиний запланований бойовиками теракт у Маріуполі. У списку також військова комендатура та кіоск. Правоохоронці вже встановили організатора. Ним виявився відомий бойовик Дмитро Забудський.

"Дмитро Забудський воював у складі так званої "ДНР". Він воював, зокрема і під Дебальцевим. Після цього він був підібраний як один з тих, хто воював – уже на той час у складі "Вагнера" – в "МГБ "ДНР". Саме він відповідав за цю операцію", – повідомив очільник СБУ Василь Грицак.

Друга новина від СБУ – затримання агентки російських спецслужб на прізвище Родіонова. Жінка була співробітницею Центрального відділу Нацгвардії. Протягом року вона скопіювала та переправила російським спецслужбам близько 40 документів з обмеженим доступом.

"У серпні 2016 року я була у рідних у Красногорську, і був телефонний дзвінок на телефон сестри: "Ми знаємо, що ви – військовослужбовець. Чи могли б ви надавати нам допомогу, скажімо так, співробітничати?" Вирішила, що моя відповідь "так", – каже затримана співробітниця НГУ.

"У неї було два псевдоніми – "45" та "Невский", якими вона підписувала свої агентурні повідомлення. Повідомлення вона підписувала спеціально чоловічими, так би мовити, псевдонімами для того, щоб приховувати те, що вона жінка. Маючи доступ до документів з обмеженим доступом, вона нанесла шкоду, значну шкоду обороноздатності України", – наголосив Грицак.

Яке покарання тепер загрожує диверсантам і шпигунці – дізнайтеся в сюжеті: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Як на Волині співробітники СБУ "диверсантів" знешкодили і "заручників" визволяли – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
Антитерористичні навчання
/
Антитерористичні навчання
/
/

Попередній матеріал
Климпуш-Цинцадзе: У США на високому політичному рівні підтримують надання Україні летальної зброї
Наступний матеріал
"Останні рудохвості бранці": єдиний зоопарк у Дніпрі остаточно закрився
Loading...