Інформатор
Інформатор
ssu.gov.ua

Факти вербування українців спецслужбами РФ стають масовими – СБУ

Служба безпеки України закликає українців утриматися від візитів до Росії

Співробітники Служби безпеки України викрили спробу вербування спецслужбами Росії мешканця Чернігівської області, повідомляє прес-служба СБУ.

Правоохоронці встановили, що українець нелегально працював у Росії і потрапив у поле зору спецслужб РФ, які тиском та погрозами примусили чоловіка погодитись на співпрацю.

"Погрожуючи кримінальним переслідуванням за нелегальне працевлаштування, представники ФСБ змусили заробітчанина повернутися в Україну та зібрати інформацію про кількість особового складу і техніки українських військових підрозділів у прикордонних з Росією районах. Чоловік також мав надати відомості про засоби захисту державного кордону України, розміщення військових об’єктів та конфіденційні дані співробітників українських правоохоронних органів. Після виконання завдання він мав прибути до РФ та передати інформацію своїм "кураторам", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що повернувшись в Україну, чернігівець відразу зв’язався із співробітниками СБУ і надав свідчення стосовно обставин вербування іноземними спецслужбами та поставлених перед ним завдань.

Служба безпеки України закликає українців утриматися від візитів до Росії, адже факти вербування наших громадян російськими спецслужбами стають масовими.

"Згідно зі статтею 111 Кримінального кодексу України державна зрада карається позбавленням волі строком до 15 років. Однак, враховуючи, що мешканець Чернігівщини не виконав злочинного завдання іноземних спецслужб і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та отримане завдання, суд задовольнив клопотання органів слідства і звільнив його від кримінальної відповідальності", – додали у прес-службі.

Як повідомляв 5.UA, СБУ перекрили механізм багатомільйонних поставок продуктів в ОРДЛО через Росію.

Дивіться також фотогалерею за темою:

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Укроборонпром" вперше демонструє українську техніку на виставці у США
Наступний матеріал
Британія готує план на випадок війни з Північною Кореєю - ЗМІ

Обслуговували РФ та Крим: СБУ викрила два нелегальні колл-центри

СБУ видворила з України "журналіста" НТВ Немишева

СБУ перекрили механізм багатомільйонних поставок продуктів в ОРДЛО через Росію

"Базар гаріт": У Росії спалахнули одразу дві великі пожежі