Кол-центр нелегальний
Кол-центр нелегальний Facebook / СБУ

Обслуговували РФ та Крим: СБУ викрила два нелегальні колл-центри

Гроші на фінансування "філій" надходили з головного офісу в Москві на рахунки, відкриті у російському банку

У Миколаєві та Херсоні СБУ спільно з прокуратурою викрили два нелегальних колл-центри, які обслуговували клієнтів з Росії і тимчасово анексованого Криму. Про це звітує прес-служба відомства. 

Як вдалося встановити правоохоронцям, організувала незаконний бізнес в Україні московська компанія для оптимізації витрат. Серед клієнтів, яких обслуговували колл-центри за технологією ІР-телефонії, були російські комерційні структури та муніципальні установи.

"Оперативники спецслужби задокументували, що серверне обладнання зі спеціальним програмним забезпеченням, електронною базою даних клієнтів знаходилося у Росії, адміністрування "українського" сегменту баз здійснювалось через віддалений доступ. Кандидати на роботу в компанію, попри неофіційне працевлаштування, були зобов’язані повідомити роботодавцю персональні дані: номери мобільних телефонів, адреси поштових електронних скриньок, акаунти у соціальних мережах. Вони також надавали анкетні дані близьких родичів", – зазначили у СБУ.

Також стало відомо, що серед клієнтів колл-центру були й українські компанії. Наразі перевіряється інформація про можливе копіювання їхніх баз даних на російські сервери за замовленням спецслужб РФ.

Працівники спецслужби провели обшуки у нелегальних "філіях" у Миколаєві та Херсоні. За результатами, вилучили документацію, яка підтверджує незаконність функціонування колл-центрів.

"Серверне обладнання та комп’ютерна техніка відправлені на експертизу для підтвердження фактів передачі інформації про українських громадян до РФ та користування нею російських спецслужб", – зазначили у прес-службі.

Крім того, з'ясувалося, що майже 80% персоналу працювали без укладання трудових договорів, отримуючи заробітну платню у конвертах. Гроші на фінансування "філій" надходили із головного офісу в Москві на рахунки, відкриті у російському банку.

Діяльність колл-центрів нині заблокована. На банківські рахунки наклали арешт. 

Попередній матеріал
Окупанти попросили Генштаб РФ розмістити війська на сході на постійній основі – ІС
Наступний матеріал
Геращенко розповіла, як представники РФ у Мінську відреагували на законопроекти щодо Донбасу
Loading...