Експерти: законопроект про вибори - непрозорий та недемократичний

  Вибори народних депутатів у 2012 році можуть стати непрозорими та недемократичними, вважають у Громадському консорціумі виборчих ініціатив. Станеться це у разі прийняття законопроекту, запропонованого парламентською більшістю.

  Такого висновку члени консорціуму дійшли після проведення загальноукраїнського експертного опитування. Понад півтисячі незалежних експертів, політиків, представників вибочих комісій та журналістів виступили за необхідність перегляду існуючої виборчої системи до парламенту. Проте, різко розкритикували збереження пропорційної системи із закритими списками, а також положення про можливість кандидатом одночасно висуватися в двох округах: багатомандатному загальнодержавному та в одномандатних. Обурило експертів і те, що у спостерігачів від громадських організацій вилучене право подавати скарги.

  Ольга Айвазовська, голова правління Громадської мережі "Опора": "10 жовтня був внесений законопроект групою на чолі з Єфремовим. Виявилося, що це не зовсім той законопроект, який розробляла робоча група, і який оцінювала Венеціанська комісія".

  Олександр Черненко, голова правління КВУ: "Більшість положень, які там є, не підтримуються тими, хто буде ці вибори реально організовувати, або за цим законом балотуватись".

  Світлана Конончук, керівник політичних програм Українського незалежного центру політичних досліджень: "Ми сподіваємося, в ході комітетських слухань 31 жовтня і, можливо, в ході подальшого доопрацювання цього закону внести хоч якісь мінімальні пропозиції".

  Попередній матеріал
  ЗМІ: Китай надасть $100 млн. для стабфонду ЄС
  Наступний матеріал
  До України прибула співачка Анастейша
  Теги: