ЗМІ: Китай надасть $100 млн. для стабфонду ЄС

  Країни Єврозони сподіваються на допомогу Китаю у подоланні кризи. Ще вчора після десятигодинного засідання голів країн-членів ЄС усі учасники домовилися про збільшення Європейського стабілізаційного фонду до одного трильйона євро. Звідки будуть брати гроші для поповнення європейської рятівної скарбниці - поки що невідомо. Раніше Росія, Бразилія та Індія відмовилися купувати облігації ЄСФ.

  Сто мільярдів доларів готовий надати Китай Європейському стабілізаційному фонду. Про це пишуть британські ЗМІ, зокрема "Financial Times", тоді як голова Фонду відмовився назвати будь-яку суму, яку Піднебесна готова дати для порятунку Євросоюзу від кризи.  

  Клаус Реглінг, голова Європейського фонду стабільності: "Я не буду називати вам цифри, бо китайська влада не хоче афішувати ці дані, тож і я не буду їх оприлюднювати. Вони вже давно купують наші облігації так само, як і інші - на загальних умовах, які є на нашому сайті. Жодних спеціальних пропозицій для Китаю ми не надавали. Вони просто вважають таку інвестицію цікавою".

  Водночас, Клаус Релінг підкреслив: незважаючи на комерційний інтерес Європи, Китаю навзаєм не будуть робити політичних поступок, на кшталт надання статусу ринкової для економіки Піднебесної.  

  Фу Ін, заступник міністра закордонних справ Китаю: "Ми не думаємо, що Європі загрожує колапс, навпаки, ми сподіваємося, що у боротьбі з кризою треба підтримувати один одного. Китай і Європа можуть поглибити свою співпрацю. Криза всіх нас стимулюватиме до прогресу".  

  Загроза економічного колапсу нависла над Європою через Грецію. Такі заяви пролунали від президента Франції, Ніколя Саркозі. Саме після того, як греки оголосили, що не можуть розплатитися з зовнішніми боргами і балансують на межі дефолту, світові ринки зреагували майже миттєво - Євровалюта почала падати.   

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Скажімо прямо - прийняття Греції до Єврозони  було помилкою. Її економіка не була готовою до інтегрування в Єврозону. Це рішення ухвалили в 2001 році, а тепер, останні кілька місяців, ми розплачуємося за нашу помилку".

  Щоби Греція не потягнула на дно усю Єврозону - лідери країн ЄС напередодні у Брюсселі домовилися списати половину її зовнішнього боргу. Афінам дозволили  взяти нові кредити, а також реструктуризовати уже наявні позики.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У США запустили метеосупутник нового покоління
  Наступний матеріал
  Експерти: законопроект про вибори - непрозорий та недемократичний
  Теги: