український прапор
український прапор kpi.ua

Експерти розповіли про розвиток державної ідеології в умовах російської агресії

В ефірі "5 каналу" соціальний психолог Ігор Гусєв та заступник директора соціологічної групи "Рейтинг" Любомир Мисів обговорювали рівень патріотизму в Україні

"Рівень патріотизму в Україні зростає з кожним роком, основною причиною є російська агресія. Не менш важливими є події Майдану, які спричинили зростання суспільної національної свідомості власне у напрямку патріотизму", – розповів Мисів.

Ігор Гусєв зазначив, що людина, яка усвідомлює себе патріотом, повинна розуміти, хто такий український патріот. Саме суспільство повинно саморегулюватися та самовиховуватися, оскільки у держави наразі немає дієвого механізму освіти, додав психолог.

"Громадянин країни повинен володіти державною мовою і ставитись з повагою насамперед до неї, якою б мовою він не розмовляв удома, і в даному випадку виховувати в собі це ставлення і в своїх дітях. Все-таки це елемент певної державної ідеології, і в умовах агресії питання мови стало патріотичним маркером", – зазначив Мисів.

Він додав, що гуманітарна політика держави протягом двадцяти років мала багато провалів, особливо стосовно роботи щодо Криму і Донбасу. Наразі, проросійський фактор у загальній національній свідомості вимитий, він не має такого політичного впливу, який він мав до цього часу, але перейшов в певну сіру зону очікування, вважає експерт.

"Сучасна національна ідея в суспільстві грунтується на відмежуванні від Росії. Держава намагається запропонувати нову національну ідею для всіх, а саме проєвропейський рух, тобто ми повинні бути частиною європейської сім'ї", – вважає Гусєв.

На його думку, у суспільстві є невизначеність, що до того, чи можна бути не патріотом, але при цьому і не бути проросійським, оскільки в уявленні суспільства патріотизм означає зв'язку проукраїнськість і антиросійськість.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Попередній матеріал
Вибух у центрі Києва: кількість постраждалих зросла, у РНБО не виключають теракт
Наступний матеріал
"Маск-фест" у Кременчуці: як місцевих навчали плести сітки для бійців АТО
Loading...

Порошенко: Москві варто прийняти логіку, яку дотримуються всі учасники Нормандського формату

У Коктебелі на електропроводах вивісили український прапор – силовики РФ намагаються його зняти

Порошенко: Понад 10 тис. українців загинули через військову агресію на Донбасі

"Де зараз ви, кати мого народу": кримчани до Дня Незалежності зачитали вірш Симоненка – відео

"Давно пора": Маккейн закликав Трампа надати Україні летальну зброю

Свято під ворожим прицілом: окупанти обстріляли будинки мирних жителів Майорська