znaj.ua

Княжицький про поїздку українських учнів в РФ: "Цим питанням має зайнятися СБУ"

Українські школярі, які перемогли на різних олімпіадах з російської мови, поїхали у Москву і Санкт-Петербург для участі у програмі "Здравствуй Россия". У Міністерстві освіти сказали, що ніяких законних актів для того, щоб зупинити такий гуманітарний обмін, немає

В ефірі "5 каналу" у програмі "Час. Підсумки дня" голова Комітету ВР з питань культури і духовності Микола Княжицький прокоментував поїздку українських учнів до Росії.

"Очевидно, що це не гуманітарний обмін, а пропагандистський обмін. У нас працює російська державна організація, яка називається "Россотрудничество". Це організація, яка займається російською пропагандою, тобто під виглядом пропаганди російської культури, пропагандою цінностей Російської Федерації. Очевидно, в умовах війни робота такої організації в Україні виглядає, як мінімум, абсурдно. Не секрет, що "під дахом" цієї організації працюють російські спецслужби. Ми маємо визначитися, або ми ведемо війну, а ми ведемо війну, тому що маємо окуповані території, маємо відповідне законодавство. Тому діяльність таких організацій на території України мала б бути припинена", – наголосив Княжицький.

"Що стосується самих учнів, то це вже питання їх громадської свідомості, навіть не їхньої, а їхніх батьків. Якщо їх відправляли туди вчителі, то і вчителів теж. У цьому має розібратися Міністерство освіти і не тільки, а й Служба безпеки України", – додав він.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Попередній матеріал
Бахмутська траса: як бойовики відповіли на "посилений режим тиші"
Наступний матеріал
Гримчак: Рішення по Донбасу вже прийнято – Росія буде змушена вивести війська з ОРДЛО
Loading...