Експерт: Як тільки перша одиниця американської зброї опиниться в Україні, зникне будь-яка можливість політичного вирішення конфлікту

Отримати зброю не проблема, проблема – її обслуговувати та ефективно використовувати

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" повідомив військовий експерт Сергій Грабський.

"Питання отримання зброї (від США – 5.ua) – трохи ширше питання. Отримати зброю не проблема, проблема – її обслуговувати, проблема – її ефективно використовувати. Чи готові ми до цього? Думаю, поки ні", – зазначив експерт.

На запитання ведучого, чому афганські непідготовлені солдати чи іракська поліція готові обслуговувати високоточну зброю, яку їм десятками тисяч одиниць надавали США, а українські ЗС після двох років війни не готові, експерт зазначив політичний бік питання.

"Ми маємо зовсім інший конфлікт. США перед тим, як передати зброю іракській армії, окупували Ірак. Так само, якщо говорити про афганські Збройні сили, вони від самого початку формувалися за американськими стандартами, якщо говорити про новітню історію. Отримання зброї як такої – це не імператив, і найголовніше, зброю треба обслуговувати, зброю треба використовувати ефективно. Чи готові ми зараз це зробити, навряд чи, це перше. І друге – це питання політичне. Тому що таким чином зникне будь-яка можливість говорити про політичне розв'язання конфлікту, як тільки перша одиниця американської зброї опиниться в Україні", – повідомив Грабський.

Попередній матеріал
Деканоідзе розповіла про проблеми Нацполіції
Наступний матеріал
19 бійців нагородили орденами "За мужність" посмертно

Миронович пояснив, як допоможуть бійцям АТО контрбатарейні системи від США

У бойовиків паніка через повідомлення про передачу ЗСУ радарів зі США - Тимчук

Україна напередодні саміту НАТО отримала найсучасніші контрбатарейні станції із США

Чалий: США нададуть оборонне озброєння Україні найближчим часом