Юрій Гримчак
Юрій Гримчак 5 канал

Блокада ОРДЛО та мітинги у центрі Києва: як вони пов'язані – експерт

Юрій Гримчак шукає витоки блокади у грудневих акціях, що проводилися "задля звільнення заручників"

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" радник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак розповів про взаємозв’язок мітингів, що проводилися націоналістами у центрі Києва, і так званої "економічної блокади" ОРДЛО.

За словами Гримчака, ці події пов’язані частково. "Ось дивіться. Ідея "Майдану 3.0." – 19, 20 чи 21 лютого, або перший Майдан збирали 15 лютого – вона не була підтримана, і це треба визнати. Просто люди не вийшли на вулицю і, мабуть, й не могли вийти, тому що все, що говориться, не викликає довіри у людей. У зв’язку з цим партія і фракція "Самопоміч" опинилася у досить цікавій ситуації. Якщо ти проводиш якусь акцію на вулиці, ти повинен розуміти, як ти будеш звідти виходити. Це класика, тобто ти повинен зрозуміти, як ти будеш виводити своїх людей, щоб не наражати їх на небезпеку, щоб не підірвати авторитет політичної сили", – розповів радник міністра.

Водночас, він нагадав, з чого почались такі акції. "Сама ж по собі акція, я просто нагадаю, починалась з того, що ми перекриємо дороги і будуть звільнені наші заручники, які перебувають в ОРДЛО (акція почалась 16 грудня 2016 року - 5.UA). Уже пройшов місяць, і у мене питання – кого-небудь звільнили?" – додав він.

За його словами, блокада ОРДЛО – продовження грудневої акції, тільки дещо модифіковане: "Фактично, мета була переформатована, і тепер головний лозунг – не звільнімо наших полонених, а головний лозунг – зупинимо торгівлю на крові".

То як пов'язані ці події – дивіться у відео:

Попередній матеріал
Записки з передової: Поблизу Авдіївки не припиняються ворожі обстріли, поранено чотирьох бійців
Наступний матеріал
Гройсман: Кількість вакансій в Україні зросла майже вдвічі
Loading...

Транспортна блокада ОРДЛО загрожує енергетичній безпеці та економіці України – G7

Порошенко та Гройсман про блокаду ОРДЛО: "Маємо справу з підривом національної економіки"

"Ніж у спину": Черниш заявив, що учасники блокади ОРДЛО допомагають сепаратистам