Експерт розповів про принципово новий підхід Об'єднаних сил до ведення бойових дій – подробиці

Формат Об’єднаного штабу – це й стандарт НАТО

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

"Зараз що відбувається, коли ми кажемо про Об’єднаний штаб і об'єднане командування? Це – ключовий процес. Ми через чотири роки все-таки зробити систему, коли все підпорядковується одному органу управління, і всі засоби ураження, всі силові відомства і всі військовослужбовці тепер діють за єдиним планом. І мають виконувати ті завдання, які поставив один орган управління. Якраз оця система оперативного командування і передбачає єдину систему зв'язку, логістики. Взагалі цей формат Об'єднаного штабу – це і стандарт НАТО… Коли ми кажемо про НАТОвські батальйонно-технічні групи – це є набір військ і сил, які потрібні командиру для виконання конкретного завдання в конкретній операції. Тобто він набирає собі з різних підрозділів бригади набір військ і сил і потім виконує з ними завдання. Грубо кажучи, бригада, яка перебуває десь на Закарпатті, командир цієї бригади може відповідати за підготовку, навчання особового складу і забезпечення бойової готовності підрозділів. А потім один із батальйонів цієї бригади може бути направлений до Об'єднаних сил і там бути підпорядкованим іншим командирам і виконувати завдання вже в складі сил", – сказав експерт.

Він також додав: "Якщо казати саме про Донбас і операцію на Донбасі, то я думаю, що зараз протитанкова ракетна зброя не буде основним видом стримування і видом зброї для стримування агресора, оскільки все-таки в цьому районі створено кілька ліній оборони. І створені системи розвідки, системи ураження. І артилерія зараз використовує сучасні засоби розвідки, ті ж самі безпілотники, тобто це зведено в систему.  Я сьогодні почув від командувача Об'єднаних сил, що якраз на цьому буде зосереджено діяльність нового командування – автоматизовані системи управління, автоматизовані системи розвідки, ураження тощо. Тобто зведення до секунд ухвалення рішень щодо знищення та отримання координат. Тобто, якщо казати про Донбас, то думаю, що Javelin там не будуть відігравати вирішальну роль. Зараз я впевнений, що вже і наявними силами, наприклад артилерії, яка там є, за умов високоефективної розвідки і автоматизованої системи управління, цілком можна подолати цю проблему".

Як повідомляв 5.UA, 30 квітня 2018 року розпочалася Операція Об'єднаних сил із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях. Відповідний Указ підписав Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних сил України Петро Порошенко.

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: Як українські десантники й танкісти готуються до навчань Combined Resolve у Німеччині

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Перед націоналістичною ходою в Одесі поліція затримала чоловіка з гранатою
Наступний матеріал
Комунальне лихо: у Миколаєві місцеві потопають в каналізаційних нечистотах

За минулу добу ворог 44 рази обстріляв позиції ЗСУ, три українські бійці поранені – перший звіт ООС

У Держдепі США заявили, що Javelin уже доставили в Україну – ЗМІ

Командувач Об’єднаних сил розповів про план повернення окупованих територій під контроль України

Початок Операції Об'єднаних сил: як зміняться правила в'їзду на Донбас

Були підготовлені заздалегідь: розрахунки для Javelin вже є

Райони бойових дій та зони безпеки: Наєв розповів про нововведення на Донбасі з початком ООС