5 канал

Експерт розповів, як отримати "теплий" кредит з відшкодуванням за програмою енергоефективності

В Україні вже працює державна програма щодо здійснення утеплення "Теплий дім"

На сьогодні 398 ОСББ та 145 тис. фізичних осіб скористалися "теплими" кредитами. Вся інформація щодо "теплих" кредитів знаходить знаходиться на сайті Держенергоефективності. Про це в ефірі "5 каналу" повідомив заступник директора департаменту Держагентства з енергоефективності та енергозбереження Роман Марецький.

Вже працює державна програма щодо здійснення утеплення "Теплий дім". За його словами, суть її в тому, що фізичним особам та ОСББ здійснюється відшкодування у разі здійснення енергоефективних заходів. Якщо йдеться про встановлення чи заміну не газового котла і не електричного, то йде відшкодування або 20%, але не більше 12 тис. грн., або якщо це субсидіант, то 35%, але не більше 12 тис. грн.

"Якщо ж людина проживає в тому ж безпосередньо приватному будинку або багатоквартирному будинку, які хочуть застосувати заходи енергоефективності, то у нас передбачено 35% відшкодування, але не більше 14 тис. грн, або для ОСББ можливі комплексні заходи і тоді отримати 40% відшкодування, але не більше 14 тис. на одну квартиру, або якщо там є субсидіанти, то навіть вони можуть отримати до 70% відшкодування", – наголосив Марецький.

Він також розповів, як отримати такий "теплий" кредит. Громадянин може безпосередньо прийти в банк або зайти на сайт Держенергоефективності. Вся інформація наведена на сайті. "Потім треба прийти до банку і сказати, що хоче отримати "теплий" кредит, наприклад на здійснення утеплення. Або заміна вікон, або заміна світла, або встановлення сонячних колекторів. Спектр дуже великий. У нас також є call-центр… І отже якщо ви в банку берете кредит на утеплення, наприклад, то точно отримуєте відшкодування, це вже приємно", – сказав Марецький.

Як повідомляв 5.ua, сьогодні в Міненерго відзвітували про те, наскільки Україна готова до опалювального сезону.

Попередній матеріал
Євродепутати про арешт Сущенка: "Це черговий акт агресії РФ проти принципів верховенства права"
Наступний матеріал
Увічнили "філософа": у Стамбулі встановили пам'ятник коту Томбілі

У Міненерго відзвітували про те, наскільки Україна готова до опалювального сезону

В КМДА розповіли про непорозуміння між "Київенерго" і НАК "Нафтогаз"

"Нова енергія": В Івано-Франківську відкрили інтерактивне наукове містечко

НКРЕКП фінансуватимуть учасники енергетичного ринку – нардеп

Tesla побудує найбільше в світі джерело резервної електроенергії

5 канал - трансляція наживо