Підготовка до опалювального сезону затверджена Кабміном, визначені норми і необхідні запаси на складах, для того щоб пройти осінньо-зимовий період без проблем. Про це повідомив на селекторній нараді в Києві міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.
"Ці норми були розраховані на мінімальні температури, яких не було останні роки, і з урахуванням запасу, що температури можуть бути і в січні, і в лютому до мінус 25 градусів Цельсія. Тому на сьогоднішній день можемо відповідально заявити, що ми йдемо в нормах тих, які передбачено постановою Кабміну щодо підготовки до зими", – наголосив міністр.
Насалик також додав: "У генеруючих копальнях знаходиться понад 1 млн 600 тис. тонн вугілля. Необхідна диверсифікація по поставках з інших країн зроблена і нині зафрахтовано більше 5 суден об’ємом більше 5 млн тонн. У нас немає жодних проблем в енергетичній сфері України. Ми готові і по балансу енергетичному, і по запасах повною мірою".
Міністр доповів і про забезпеченість газом. "Враховуючи те, що ми не можемо повністю контролювати антрацитову групу вугілля і зробивши поправку на те, що зима може бути холодна, а не така літня, як була в минулі роки, Кабмін встановив норму запасу газу в розмірах 17 млрд кубів, хоча в минулому сезоні це було 14,5 млрд кубів і ми вже вийшли на цю цифру", – сказав він.
Насалик також пояснив, чому так багато газу передбачено. За його словами, з одного боку не виключається певні речі з поставок антрацитової групи, і в будь-який момент в Міненерго готові їх замінити паливно-мастильними блоками, і деякі поставки з цієї групи не зовсім контролюються, тому в міністерстві "застереглися в усіх планах".
Він також наголосив, що жодних зауважень і проблем у підготовці до осінньо-зимового періоду немає, а будь-які спекуляції деяких політиків не відповідають дійсності.
Окрім того, заступник директора Українського Гідрометцентру Анатолій Прокопенко повідомив, що за прогнозами, з середини жовтня, після похолодання, очікується деяке підвищення температури... до 14 градусів Цельсія, а у листопаді-грудні середня місячна температура очікується близькою, а у січні, лютому та березні 2017 року – вищою за середню багаторічну температуру за базовий період з 1981-го до 2010 рік.
Як повідомляв 5.ua, міністр соцполітики розповів, як будуть нараховуватися субсидії на опалювальний період.