ye.ua

У Міненерго відзвітували про те, наскільки Україна готова до опалювального сезону

Норми прийдешнього опалювального сезону розраховані на мінімальні температури

Підготовка до опалювального сезону затверджена Кабміном, визначені норми і необхідні запаси на складах, для того щоб пройти осінньо-зимовий період без проблем. Про це повідомив на селекторній нараді в Києві міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик. 

"Ці норми були розраховані на мінімальні температури, яких не було останні роки, і з урахуванням запасу, що температури можуть бути і в січні, і в лютому до мінус 25 градусів Цельсія. Тому на сьогоднішній день можемо відповідально заявити, що ми йдемо в нормах тих, які передбачено постановою Кабміну щодо підготовки до зими", – наголосив міністр.

Насалик також додав: "У генеруючих копальнях знаходиться понад 1 млн 600 тис. тонн вугілля. Необхідна диверсифікація по поставках з інших країн зроблена і нині зафрахтовано більше 5 суден об’ємом більше 5 млн тонн. У нас немає жодних проблем в енергетичній сфері України. Ми готові і по балансу енергетичному, і по запасах повною мірою".

Міністр доповів і про забезпеченість газом. "Враховуючи те, що ми не можемо повністю контролювати антрацитову групу вугілля і зробивши поправку на те, що зима може бути холодна, а не така літня, як була в минулі роки, Кабмін встановив норму запасу газу в розмірах 17 млрд кубів, хоча в минулому сезоні це було 14,5 млрд кубів і ми вже вийшли на цю цифру", – сказав він.

Насалик також пояснив, чому так багато газу передбачено. За його словами, з одного боку не виключається певні речі з поставок антрацитової групи, і в будь-який момент в Міненерго готові їх замінити паливно-мастильними блоками, і деякі поставки з цієї групи не зовсім контролюються, тому в міністерстві "застереглися в усіх планах".

Він також наголосив, що жодних зауважень і проблем у підготовці до осінньо-зимового періоду немає, а будь-які спекуляції деяких політиків не відповідають дійсності.

Окрім того, заступник директора Українського Гідрометцентру Анатолій Прокопенко повідомив, що за прогнозами, з середини жовтня, після похолодання, очікується деяке підвищення температури... до 14 градусів Цельсія, а у листопаді-грудні середня місячна температура очікується близькою, а у січні, лютому та березні 2017 року – вищою за середню багаторічну температуру за базовий період з 1981-го до 2010 рік.

Як повідомляв 5.ua, міністр соцполітики розповів, як будуть нараховуватися субсидії на опалювальний період. 

Попередній матеріал
Скандальні правки до закону про запобігання корупції відкликано
Наступний матеріал
Російських кадрових військових на Донбасі стало менше – Лисенко

Немає причин для зриву опалювального сезону – Гройсман

Насалик про опалювальний сезон: профільні міністерства показали високу готовність

Кличко про прийдешній опалювальний сезон: Ситуація складається патова

Опалювальний сезон в Україні почнеться без проблем - Міненерго

"Мы попали и будет завихрение": Мінфін РФ попередив про брак грошей на зарплати

Коболєв: До початку опалювального сезону "Нафтогаз" планує накопичити 14,5 млрд куб. м газу