Експерт про службу іноземців в ЗСУ: Президент закрив питання про те, що на Донбасі воюють найманці

Відтепер іноземці мають можливість приєднатися до ЗСУ на легітимних підставах, що знімає питання звинувачення їх у незаконній участі у збройних формуваннях на Сході України

Указом Президента України Петра Порошенка щодо проходження іноземцями служби за контрактом у ЗСУ знімається питання про те, що на Сході воюють найманці. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки центру Разумкова Олексій Мельник.

"Цим рішенням (Президент дозволив іноземцям проходити службу за контрактом у ЗСУ – 5.ua) закривається питання, яке весь час піднімається як міжнародною спільнотою, так і нашими опонентами по той бік фронту, про те, що тут воюють найманці. Тобто легітимізуються ті люди, які за покликом серця прийшли допомагати Україні. Тобто зараз, коли вони мають можливість приєднатися до ЗСУ на легітимних підставах, повністю знімається це питання звинувачення їх у незаконній участі у збройних формуваннях", – сказав він.

Експерт також прокоментував наслідки ухваленого Президентом рішення щодо служби іноземців в Збройних силах України.

"Крім того, що їх визнає держава Україна, те, що ці люди є патріотами України, що незалежно від їх національності чи громадянства, яке вони мали до цього, це також має ряд інших наслідків. Тому що в разі потрапляння в полон він має статус найманця. Тобто він не попадає під захист держави України. В разі, не дай боже, загибелі чи серйозного поранення він також не може від чийогось ім'я претендувати на компенсацію. Тобто це є велика кількість аспектів, які пов'язані з таким рішенням", – зауважив Мельник.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко спростив надання громадянства іноземцям-воїнам АТО.

Попередній матеріал
Росіян-фігурантів справи про заворушення 2 травня в Одесі можуть обміняти на українських бранців – СБУ
Наступний матеріал
Порошенко підписав закон, який скасовує оподаткування пенсій

ВР спростила надання громадянства іноземцям, які служать в лавах ЗСУ

Президент затвердив участь іноземних військ у багатонаціональних навчаннях в Україні

Рада проголосувала за допуск на територію України іноземних військ

Порошенко підписав закон, згідно з яким іноземці можуть служити в лавах ЗСУ