Екс-командувач МВС визнав, що вів телефонні перемовини з керівником снайперів під час розстрілу Майдану

  Установлено, що 20 лютого у вас нараховується 31 телефонне з'єднання з полковником Асавелюком

  20 лютого 2014 року колишній керівник Внутрішніх військ Станіслав Шуляк 31 раз розмовляв телефоном з начальником відділу координації спецпризначення Управління бойової та спецпідготовки ГУ ВВ МВС України, полковником Сергієм Асавелюком. Про це заявили представники ГПУ під час допиту Шуляка, пише УНІАН.

  "Установлено, що 20 лютого у вас нараховується 31 телефонне з'єднання з полковником Асавелюком. З них 12 з'єднань у період активної фази з 9 до 12", - розповів представник прокуратури. Шуляк заявив, що "Асавелюк і багато інших офіцерів, які знаходилися серед військ у цей період, вони дзвонили".

  Він розповів, що в нього були сотні дзвінків, які він вже не пам'ятає. "Пройшло багато часу, я не пам'ятаю предмет розмови. Але визнаю, що дзвінки були", – розповів Шуляк. Також за інформацією ГПУ, Шуляк зідзвонювався з полковником ЗСУ Дремухом. ГПУ підтвердила також телефонні перемовини Шуляка з екс-командиром спецроти "Беркут" Садовником, екс-президентом Януковичем. Як повідомляв УНІАН, Шуляка допитують як свідка у справі п'ятьох колишніх "беркутівців", обвинувачуваних у розстрілі активістів Майдану в лютому 2014 року.

  Читайте також: "Прошу мене вибачити": Шуляк не зміг згадати змісту смс від Януковича, яку він отримав у день розстрілів на Майдані

  Зауважимо, як пише "Інтерфакс-Україна", Шуляк повідомив, що йому невідомо, правоохоронці яких підрозділів застосовували зброю проти учасників акцій протесту вранці 20 лютого. Він також уточнив, що не був безпосереднім очевидцем подій на вул. Інститутській, однак пізніше дивився відеосюжети про подію.

  Відповідаючи на запитання, чи може він ідентифікувати людей у чорній формі, які стріляли, чи це не були співробітники ВВ, чи відомо йому про їх належність до інших родів військ,  Шуляк заявив: "Я не можу сказати про належність людей, які вели вогонь. Я не маю для цього достатньої інформації".

  Як повідомляв 5.ua, Шуляк сказав, чому віддав наказ задіяти збройний підрозділ "Омега" у лютому 2014 року. 

  Попередній матеріал
  Адвокат про допит Януковича: Ключові питання, які обвинувачення намагалося поставити, знімалися
  Наступний матеріал
  Суд щодо трагедії 2 травня в Одесі почнуть з самого початку
  Теги: