Людмила Демченко
Людмила Демченко 5 канал

Е-кабінет платника податків: чим корисний сервіс та як ним користуватися

Вся інформація, яка є в податковій, міститься в електронному кабінеті платника

В ефірі "Інформаційного вечора" начальник головного управління ДФС у м. Київ Людмила Демченко розповіла про електронний кабінет платника податків та його переваги. 

"Чим відрізняється цьогорічна кампанія декларування доходів від попередньої – це автоматизація процесів. У першу чергу, для громадян. Полегшення адміністрування і полегшення подачі декларації. Її можна подати в Центр обслуговування, можна – через електронний кабінет", – розповіла чільниця столичного ДФС.

Для того щоб подати декларацію в електронному вигляді, необхідно отримати електронний ключ у податковій службі чи будь-яких центрах обслуговування, через "Приват 24", інші сервіси.

"Є різні канали – 24 акредитованих центри, які можуть надати доступ до ключа", – пояснила співрозмовник. 

Вона також продовжила: 

"Після цього (отримання електронного ключа – ред.) особа входить до електронного кабінету, де вона може побачити інформацію про себе як про платника. Фактично, там міститься перелік всіх об'єктів, про які знає податкова; вся інформація про самого платника – чи є в нього податкова заборгованість, чи несплачена якась сума пені. Вся інформація, яка є в податковій, є в електронному кабінеті платника", – наголошує Демченко. 

До переваг сервісу можна віднести зручність: при поданні декларації в електронній формі не потрібно нічого самому розраховувати, система автоматично сформує податкову декларацію за вас. Її потрібно буде тільки надіслати й отримати по зворотньому зв'язку повідомлення про те, що електронна декларація прийнята.

"Надзвичайно важливим є те, що в електронному кабінеті фізичної особи реалізована ще й наступна складова – рішення та повідомлення про нерухомість, транспорт і так далі. Платник може побачити своє рішення і проконтролювати, чи сплачені ці рішення, чи ні. Це надзвичайно важливо, тому що в разі, якщо є недоїмка (неважливо – у великій сумі, чи ні), то виникає цілий ряд питань, коли податкова накладає обмеження стосовно об'єктів, якогось майна", – зазначає співрозмовниця. 

Більше подробиць – далі у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Яхта, картини та коштовності: що знайшли під час обшуків в екс-податківців – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Убивство Гандзюк: Мангер каже, що до справи причетна СБУ
Наступний матеріал
Ворог атакував мешканців Золотого-4: армійці ООС припускають, що це може бути помстою
Loading...