Дисертація на чверть мільйона гривень

  Дисертація на чверть мільйона гривень. У Луганську кандидат біологічних наук Дмитро Майданюк відсудив кругленьку суму у власника сайту, який незаконно продавав роботу науковця за 130 гривень. Юристи називають цей випадок прецедентом, адже в Україні ще ніколи не карали за розповсюдження чужих наукових праць.

  Дмитро Майданюк 3 роки тому захистив дисертацію. Згадує, якось вирішив пошукати інформацію про себе в інтернет-мережі - і натрапив на неочікувану знахідку - свою наукову роботу, виставлену на продаж. Придбати її можна було - лише за 130 гривень.

  Дмитро Майданюк, кандидат біологічних наук: "Есть в Украине специализированное хранилище диссертаций, человек видимо, с кем-то договорился, незаконно скопировал и использовал в своих целях".

  Захистити двічі одну й ту самУ дисертацію неможливо, запевняє науковець.  Усі роботи перевіряють на плагіат. Тому найцінніше для тих, хто вирішив придбати дисертацію через інтернет — перелік літератури. За роки копіткої праці Дмитро Майданюк опрацював майже півтисячі джерел інформації. По захист авторських прав науковець звернувся до юристів. Щоби упіймати порушника на гарячому, правоохоронці придбали два примірники незаконного товару.

  Андрій Корчевний, адвокат науковця: "Дело в том, что доказательства, что он украл диссертацию нам не нужно было искать. Нам было достаточно зафиксировать факт нарушения авторского права. В данном случае, это было размещение в базе данных без разрешения автора диссертации и два случая копирования и продажи разным людям".

  Із доказами Дмитро звернувся до жовтневого райсуду міста. Там почали розгляд цивільної справи науковця та ухвалили рішення: компенсувати підприємцем судовІ витрати та відшкодувати моральні збитки  - 250 тисяч гривень. Захист підприємця із вердиктом  - не погоджується. На думку адвокатів, чверть мільйона  — сума неадекватна. Тож рішення суду дудуть оскаржувати.

  Олександр Голоп`ят, адвокат власника сайту: "Решение еще не вступило в силу. У нас есть 10 суток на подачу аппеляции".

  Дисертацію Дмитра Майденюка, тим часом, із продажу на сайті прибрали. Але там лишаються  ще тисячі інших наукових праць.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганськ, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Жалоба у Новоград-Волинському районі на Житомирщині
  Наступний матеріал
  У двох районах Києва оголошено карантин
  Теги: