У двох районах Києва оголошено карантин

  У двох районах Києва оголошено карантин, близько тисячі собак, котів та навіть поні - щеплені. Такі результати боротьби столичних чиновників та лікарів зі сказом. Два тижні тому хворобу виявили у трьох київських тварин. Лікарі стверджують це перші випадки за останні 20 років. Зоозахисники ж у раптову появу сказу не вірять. На їхню думку, це чергові спроби знищити безпритульних чотирилапих до Євро-2012.

  Кокер-спаніель Ярослава від сказу щеплена, але її господарка не проти повторити процедуру. Каже, залякали ветеринари, які вже 2 тижні поспіль тільки і говорять, що про сказ.

  Ірина Цвєткова, власниця собаки: "У нас клубная собака и поэтому это прежде всего делается в годик. Как собаке год так обязательно делается против бешенства.  Поспилкуємося с ветеринаром и обязательно сделаем".

  Щепити тварин  ветеринари закликають через  виявлені  3 випадки захворювання.  Фахівці радять киянам особливо остерігатися безпритульних собак. Адже їх тільки почали відловлювати і вакцинувати.

  Людмила Васеніна, заступник директора центру ветеринарної допомоги Києва: "Це вітчизняна вакцина від сказу, американська, голландська. Це ті вакцини, які є в країні у достатній кільності. Безкоштовно робиться вакцинація вітчизняною вакциною".

  Дружнім гавкотом зустрічають господарку мешканці приватного собачого притулку. Всі 80 хвостатих тут щеплені від сказу, запевняє Лариса Гриниченко. Вона не вірить в епідемію  у столиці. І підозрює: це або чергове відмивання грошей або навіть знищення тварин до євро-2012 під надуманим приводом хвороби.  

  Лариса Гриниченко, зоозахисниця: "Писалась статья за 16 тысяч о вреде собак. Когда мы спросили, можно ли написать опровержение, ну за 8 мы вам пол страничи напишем. Легче мне прокормить приют весь, чем давать такие деньги. Если сейчас выделяются какие-то деньги на стерилизацию, приюты, может этих денег нету и проще зачистку сделать и нет поблем".

  Чиновники будь-які спекулювання на темі сказу відкидають. Та й додаткових грошей на боротьбу із хворобою. кажуть, не виділяли. А зараз використовують резервні запаси вакцини.

  Володимир Горжеєв, перший заступник головного державного інспектора ветеринарної медицини України: "Близько 28 мільйонів на оральну імунізацію і 20 мільйонів на щеплення домашніх і свійських тварин. Щоб досягти тої ефективності, яка була у криїнах ЄС, на сказ держава має потратири 100 мільйонів гривень".

  Скільки триватиме карантин у дніпровському та подільському районах столиці ветеринари не кажуть. Натомість уже заборонили продавати тварин, які можуть переносити сказ, на найбільшому в Києві ринку чотирилапих.

  Дар`я Безродна, Євген Кияшко, Сергій Кліменко "5 канал"

  Попередній матеріал
  Дисертація на чверть мільйона гривень
  Наступний матеріал
  Вогнегасник під ялинку радять поставити фахівці державного Центру стандартизації
  Теги: