Двічі за день поборники єдиної державної мови - змогли відбити атаки спецпризначенців [відео]

  Двічі за день поборники єдиної державної мови - змогли відбити атаки спецпризначенців біля Українського дому. Спонтанний протест переріс в організований. Люди збирають гроші на найнеобхідніше, та облаштовуються для тривалих протестів.

  Уже традиційно рано вранці спецпризначенці намагаються відтіснити мітингарів від дверей "Українського дому". Ті до зустрічі готові. Щоб набратися сил, прокинулися вдосвіта. Відтісняють міліціонерів за турнікети.

  Уночі у спонтанного мітингу з`явилися лідери. Називають себе - комітетом із захисту української мови - "Український дім". Створили для мітингарів їдальню, дошку оголошень та кілька атракціонів.

  Тим часом захищати мову прийшла група мітингувальників на Банкову. Збиралися просити президента ветувати ухвалений мовний закон. Та шлях до гаранта перегородили спецпризначенці. Мовляв, щоб уникнути сутичок із прибічниками мовного закону. Ті, зайняли місця біля адміністрації ще з ночі.

  Прихильник української мови: "Там будуть стояти за одну - російську мову, ми стоїмо за українську мову і вони не хочуть провокацій, але міліція має просто охороняти - можна поставити кордон біля тих людей і дозволити нам пройти - ми ж не кусаємось".

  Прихильник російської мови: "Впринципі в нас мирна акція - на сутички ніякі не згодні і тому я не знаю, чого їх не пускають. Це ж до міліціонерів запитання. Я от можу сказати сам за себе - я особисто прийшов підтримати Президента".

  Звернення до Президента мовні захисники передали в адміністрацію. Самі ж повернулися на Європейську площу. Там привезли нових спецпризначенців. У таборі мало не спалахнула нова сутичка. Мітингувальники звинувачують міліцію у перебуванні на їхній території.

  Поки одні мітингарі відганяли спецпризначенців, інші попри заборону встановили поряд із табором - біотулалет.

  Андрій Парубій, народний депутат, фракція НУ-НС: "Під"їхали і поки вони не бачили - ми швидко їх перенесли - де ми вважаємо буде найефективніше для людей - переходити, щоб вони - мали біотуалети".

  Попри пекуче сонце - поборники єдиної державної - розходитися не збираються. Навпаки поприносили з дому найнеобхідніше, щоб лишатися тут надовго.
   
  Перший учасник акції: "Поява нас на цьому майдані свідчить, що ми тут всерйоз і на довго".

  Другий учасник акції: "Ця акція є довготривалою і ми будемо стояти доки - поки не відмінять цей ганебний закон".

  Андрій Ковальов, Марія Коренюта Азад Сафаров, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Мистецькому арсеналі розлога виставка сучасних митців з 30 країн [відео]
  Наступний матеріал
  Сім пляжів закрили у столиці через спеку
  Теги: