У Мистецькому арсеналі розлога виставка сучасних митців з 30 країн [відео]

  Мистецтво під покровом ночі. У Мистецькому арсеналі розлога виставка сучасних митців з 30 країн триває уже півтора місяця. Утім, вперше розглядати витвори можна було посеред ночі і в чотири рази дешевше - за двадцять гривень замість вісімдесяти. Чи спокусилися "кияни та гості" і чи сприяють такі ночі "окультуренню", знає Ольга Петрів.

  Сонце зайшло - за мистецтвом потягнулися кілометрові черги.

  Народ годинами штурмує Арсенал, а Павло Зібров уже серед сучасного мистецтва.

  Павло Зібров, народний артист України: "Колеса там, унітази - це все нормально. Життя наше це сміття. Пєтушок, пєтя-пєтя, пєтушок. Поза не дуже гарна в цього чоловіка, так і хочеться підійти ззаді і дати по дупі". 

  Зібров подивився і підсумував: серед такого мистецтва він сам був би непоганим експонатом.

  Павло Зібров, народний артист України: "Такі морди робити і лякати людей".

  Щоби натовп нічних поціновувачів не відколупав собі на пам`ять шматок мистецтва - пильнує охоронець Володимир.

  Володимир, охоронець: "Вся проблема в людях. Розглядають хрести, кортики - чешуться руки, щоби знять кортик".

  Михайло Кулиняк, міністр культури і туризму: "Я щасливий".

  Міністр культури тішиться, що українці тут так масово окультурюються. Сам зупинився біля витвору 60-річної мисткині з Великої Британії. На таку гору залізяччя авторку надихнули українські закинуті заводи. У міністра інші асоціації.

  Михайло Кулиняк: "Ти собі щось науявляв, а читаєш - це зовсім інше. Думаєш, чи це ти такий... не зовсім все зрозумів". 

  Випадково після опівночі потрапив у царину мистецтва силач Василь Вірастюк.

  Василь Вірастюк, силач: "Я боюсь, що ми взагалі після цього всього не заснем. Або будуть снитися якісь дивні сни, які до цього нам ще не снилися. Снігурочки, Дєдморози".

  Спочатку він дивився на таке. Потім із компанією зазирнув до зали, обвішаної гірляндами.

  Василь Вірастюк, силач: "Там було сумно, Там.. нужно было думать, а здесь можно друг друга поздравлять. Вас с Новым годом, кстати". 

  За ді-джейським пультом Юра. На екрані - Олександр Довженко. В Арсеналі серед ночі вирішили пошанувати видатного режисера. Показують його фільм - 27-го року - "Сумка дипкур`єра", в якому знявся сам Довженко. Класичну музику під німе кіно підставляє ді-джей Юра.

  Юрій Михальчук, ді-джей: "Гершвина, Шестаковича, Хачатуряна. Коли Довженко знімав свої фільми, тоді ще ді-джеїв не було. В принципі, він навіть і не уявляв".

  Тут теж Довженко і одразу на трьох екранах. Митець з Німеччини намонтував кадри з довженкових фільмів і показує їх справа, зліва і по центру.

  Лутц Бекер, митець з Німеччини: "Зліва ви бачите революцію. Справа - колективізацію. Це коментарі до того, що відбувається на центральному екрані. Я намішав кадри з фільмів Довженка, бо в тоталітарній державі Довженко не міг сказати все, що хотів. Цим монтажем я намагався сказати більше, ніж зміг майстер".

  Мистецтво тим часом починало діяти як снодійне.  

  Погляди дедалі частіше зупинялися на одній експозиції - дерев`яних ліжках. І сонні відвідувачі все більше фантазували, що би ці арт-об`єкти мали означати. 

  Перший відвідувач: "Если бы мне дали возможность открыть и поковырять, я бы помылился с удовольствуем после капусты, которая запахи явно не озонирует. А в целом прикольное китайское исскуство".

  Другий відвідувач: "Середньовіччя і цей весь Ку-Клукс-Клан. (зітхає) маємо, що маємо".

  Ольга Петрів та Ігор Коваленко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Швидкісним поїданням хот-догів традиційно відзначили американці День Незалежності
  Наступний матеріал
  Двічі за день поборники єдиної державної мови - змогли відбити атаки спецпризначенців [відео]
  Теги: