Будівля СБУ в Києві
Будівля СБУ в Києві 5 канал / Час. Підсумки тижня

Дві акції під СБУ: одні активісти вимагають вислати білоруса Болєнкова, інші – виступили на захист

Читайте по-русски
У квітні співробітники Нацполіції і СБУ обшукали квартиру Олексія і попередили його про примусове виселення з території України

Скасувати рішення про примусову депортацію і не видавати білоруського активіста Олексія Болєнкова Лукашенку вимагали активісти під стінами СБУ. На альтернативній акції, що проходила поруч, учасники наполягали на протилежному. Бо, мовляв, Болєнков причетний до нападів на ветеранів АТО.

Болєнков приїхав в Україну 4 роки тому. Після того, як у Білорусі його звинуватили у спробі підпалу Податкової служби в Гомелі. Таким способом його намагалися покарати за критику Лукашенка, стверджує сам Болєнков.

В Україні білорус продовжує організовувати акції проти режиму самопроголошеного президента Білорусі. Також критикує українську поліцію та МВС. У квітні співробітники Нацполіції і СБУ обшукали квартиру Олексія і попередили його про примусове виселення з території України. Приводом стала білоруська "підозра у вчиненні підпалу". Уже наступного дня його намагались вивезти до білоруського кордону. Адвокати Болєнкова цьому завадили і подали документи на апеляцію такого рішення Служби безпеки.

"На суддю натиснули в останній момент. Тому що суд був на нашому боці. Зараз ми подали на апеляцію і чекаємо нового суду. СБУ написала скупий текст про те, що я брав участь в акції проти поліцейського свавілля, підтримував протести в Білорусі і продавав анархічну літературу", – сказав громадянин Білорусі, анархіст Олексій Болєнков.

"Україна дуже ганебно реагує на події в Білорусі. Ніяк не допомагає білоруським опозиціонерам. Не робить майже жодних заяв, які б ішли далі, ніж глибока стурбованість. СБУ чомусь співпрацює з КДБ Білорусі", – обурюється Дмитро Мрачник, учасник акції.

"Ми виступаємо проти білоруських екстремістів, які приїхали в Україну. Болєнков приїхав в Україну 2014 року, 2015 року заснував організацію "Революційна дія". Ця організація причетна до нападів на ветеранів АТО, підпалів приватного бізнесу, до атак на органи державної влади", – переконує лідер організації "Національний спротив" Олексій Свинаренко.

Нагадаємо, у квітні самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що державний переворот і його вбивство планували на 9 травня – в День проведення параду в Мінську. Нібито це мали здійснити три громадяни Білорусі, яких затримали в Москві. Після передачі їх Мінську ті на камери зізналися, що готували переворот.

Попередній матеріал
Волкер прокоментував проходження британського есмінця Defender біля окупованого Криму
Наступний матеріал
Україна придбає криголам для антарктичних експедицій
Loading...

Росія відмовила в екстрадиції Януковича – Україна подаватиме повторний запит

В Офісі генпрокурора розглядають можливість початку процедури екстрадиції Януковича

Молдова остаточно відмовила в наданні політичного притулку скандальному судді Чаусу

Прохання про екстрадицію: Литва заявила, що не видаватиме Тихановську

У "Слузі народу" розповіли, якими мають бути наступні кроки у справі Шарія

Вбивство учасника АТО Мамчура: з Росії екстрадували спільника вбивці