5.ua

ДСНС започаткувала серію навчань із боротьби з наслідками терактів

  Витягати поранених із завалів і надавати першу медичну допомогу практикувалися студенти медичних вишів на одному з полігонів Київської області. Працювали у команді з досвідченими рятувальниками.


  Вибух, пожежа, бетонні уламки та десятки поранених – за умовним сценарієм на Обухівському залізничному вокзалі скоєно теракт. За збігом обставин, у приміщенні вокзалу перебувала група студентів-медиків. За кілька хвилин прибувають рятувальники та медики.

  Оперативно під завалами не завжди вдається знайти усіх постраждалих. Тут на допомогу приходять чотирилапі рятувальники.

  "Когда находит пострадавшего – стоит и делает облаечку. Сегодня за наше время пребывания на завале нашли шесть человек", – каже кінолог-рятувальник Володимир Францев.

  Допомога поспішає і з повітря – рятувальників доставляють гелікоптери.

  Тими, кого вдалося витягти з епіцентру вибуху з легкими пораненнями, займаються волонтери та професійні психологи. Головне, навчають, не залишати постраждалих наодинці з пережитим.

  Психолог Оксана Савченко пояснює: "Надо поддержать человека прежде всего в эту минуту. Уже, в принципе, все необходимые люди прибыли и окажут первую помощь".

  Усіх поранених каретами "швидкої" везуть до найближчих лікарень, де їх уже чекають. Уперше у надзвичайній ситуації випробовують себе студенти-медики.

  Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський задоволений: "Я поставив оцінку відмінно. Всі служби працювали, як один, єдиний механізм".

  Серія таких навчань відбудеться у всіх областях України. Окрім професійних медиків і рятувальників, до них залучать студентів і волонтерів.

  Попередній матеріал
  "Газпром" примушує Словаччину відмовитися від реверсу газу до України
  Наступний матеріал
  Українці вирушили у велопробіг до Австралії - розповідати про Майдан і війну
  Теги:
  Loading...