Друга річниця визволення Семенівки: Президент вручив нагороди нацгвардійцям

Бійці Нацгвардії зізнаються, що такого серйозного протистояння тоді вони не очікували

Два роки тому влітку українські бійці відбили у бойовиків Семенівку завдяки злагодженості, вважає нацгвардієць. Нацгвардієць Дмитро Нагорянський шкодує, що 2014-го його підрозділ не мав таких "Спартанів". Каже, тоді не довелося б так довго битися за район Слов'янська.

"Я керував моїми хлопцями з "Ягуара", і повірте, настільки злагодженого організму нам не доводилося бачити ще. Намагаєшся просто зловити момент, щоб і товариші залишилися живі, і дивишся, звідки ведуть вогонь, щоб дати вказівку", – говорить військовослужбовець НГУ Дмитро Нагорянський. 

Майже два місяці терористи трималися за Семенівку, засівши в житлових будинках місцевих мешканців. Але разом із військовими та працівниками СБУ нацгвардійці зробили те, що дуже потрібно було всім українцям, вважає президент. Продемонстрували, що можуть перемагати.

"Цінність тієї перемоги під Семенівкою в тому, що вона була першою", – наголосив Порошенко.

Кілька десятків нацгвардійців на полігоні у селищі Старе отримали медалі та ордени. "Це нагорода за Семенівку, за бій. Приємно, що пам'ятають..." – сказав військовослужбовець НГУ Віталій.

Він згадує, як у травні 2014-го його підрозділ уперше вступив у ближній бій із терористами. Зізнається, такого серйозного протистояння тоді вони не очікували. Але витримали: "Деякі частини нашого підзрозділа потрапли у засідку. Вийшло, що ми були неподалік. І прийшли їм на допомогу".

Нині у бригаді швидкого реагування Нацгвардії, яка дислокується на цьому полігоні під Києвом, – близько третини бійців мають бойовий досвід. Але вже рік, як нацгвардійці залишили передові позиції. Бійці просять президента дати і їм можливість повоювати.

Порошенко пообіцяв: "Ми зробимо можливість, щоб бійці Національної гвардії пройшли обкатку боєм. Щоб вони відчули, щор означає бути на передку, щоб не кланятися кулям".

Дмитро Нагорянський запевняє: щойно надійте наказ висуватися, ніхто з його підрозділу не зволікатиме: "Я думаю, для нас ще буде робота..."

Максим Волобоєв, 5 канал

Попередній матеріал
Штаб АТО: Біля Красногорівки окупанти стріляють з 82-мм мінометів, Авдіївка - під обстрілами з гранатометів і кулеметів
Наступний матеріал
Президент призначив нового заступника командувача Нацгвардії

"Ви – найкращі представники народу": Порошенко вручив кубок команді Нацгвардії, яка перемогла у турнірі з рукопашного бою

Порошенко назвав бойові втрати Нацгвардії в зоні АТО

Порошенко призначив нового заступника керівника ДУС

Порошенко обговорив з представником Святого Престолу питання російської агресії

Президент озвучив кількість терактів в Україні, яким вдалося запобігти

Президент: У наданні медичної допомоги на фронті взяли участь 2,5 тис. військових лікарів