facebook.com

"Дорога життя": Через Сіверський Донець армійці відкрили понтонну переправу

Понтонну переправу через Сіверський Донець відкрили армійці для мешканців Кримського на Луганщині. Цивільні вже охрестили шлях "дорогою життя", адже в осінньо-зимовий період залишалися відрізаними від цивілізації: інші дороги до підконтрольних уряду територій розмивало водою

У День Конституції кілька десятків автомобілів із Кримського чекають на відкриття нового понтону. Кажуть, на його появу сподівалися три роки. З початком війни усі шляхи, що вели до села, залишилися на підконтрольній бойовикам території.

Виїхати з Кримського в осінньо-зимовий період цивільним транспортом було неможливо, розповідають місцеві. Ґрунтові дороги – розмивало водою.

"Військові допомагали. Якщо самі не могли проїхати, то військові витягували машину. Тут набагато краще буде, звичайно", - зазначає мешканець Кримського Микола.

Проблему з переправою вирішили українські армійці. Понтон через Сіверський Донець встановили власними силами.

"Робота була зроблена за три дні. Перший день це була підготовка створом з одної сторони. Другий день з другого боку. І третій встановлення самої переправи", - розповідає військовослужбовець ЗСУ Віталій.

"Дуже багато питань знімається по "швидкій допомозі", тому що такі випадки екстренні бувають, під'їжджає "швидка" зі Світличного на бронетехніці переправляється людина, що захворіла, після того здійснюється евакуація. Це певний час для того, щоб доставити хворого до відповідного медичного закладу", - зазначив начальник групи цивільно-військового співробітництва ОТУ "Луганськ" ЗСУ Олександр Савенко.

У День Конституції "дорогу життя" урочисто відкривають. Мешканці Кримського кажуть, і цей шлях - не досконалий. До переправи веде ґрунтовка, й вірогідно, що опадів вона не витримає.

Військові заспокоюють: облаштують і під'їзд до понтону. І наголошують: переправа через Сіверський Донець – тимчасова. Головне – повернення всіх асфальтованих шляхів під контроль України.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал".

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": Політолог-міжнародник Пітера Залмаєва в ефірі "5 каналу" о 23:10
Наступний матеріал
"Сурми України" та масове виконання гопака у Львові: як українці святкували День Конституції

"Били із танків, САУ та мінометі, вогонь керували безпілотником": армійці розповіли про спробу ворожого прориву поблизу Кримського

Найгарячіші ділянки фронту: у Міноборони розповіли ситуацію в зоні АТО

Зайшли регулярні російські війська: працюють дуже щільно – репортаж з фронту

Ворог вдарив по Новотошківському: розглядається питання евакуації дітей

Терористи зі 120-мм мінометів "привітали" мешканців Красногорівки із Днем Конституції

Ситуація з водою в Торецьку дедалі ускладнюється: можлива гуманітарна катастрофа