Донорська акція 5 канал

Донорська акція: в Києві звичайні студентки влаштували збір крові для малечі

Влітку, у період відпусток, потреба у донорській крові зростає у рази

У Києві триває донорська акція. Цього разу кров збирають для дітей, котрі потребують операції на серці. У Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії кажуть – коли відпустки, завжди виникає проблема з донорами.

Організаторки акції - чотири студентки, яким вже вдалося залучити до неї понад півсотні донорів. Вони прийшли, щоби допомогти малечі подолати недуги. Порядок для потенційних донорів традиційний: спочатку в реєстратуру, далі – на аналіз крові.

"Печінкові проби, гемоглобін, визначення групи і резус-належності, щоб знати, чи може людина здавати кров", – пояснює процедуру фельдшер-лаборант Людмила Петрук.

Здавати кров можуть ті, хто за кілька днів до здачі крові дотримувався дієти і не вживав алкоголь, кілька тижнів не лікувався антибіотиками і не має вірусних захворювань.

Поміж новоспечених донорів і ті, хто вже є у базі Центру і готові з'явитися за дзвінком: коли є потреба у його групі крові.

"Займаюсь цим (донорством) трошки більше ніж рік, це вже сьомий раз здаю кров. Зателефонували вчора, сказали, що мені потрібно здати кров", – каже Василь Мелюх.

Такій донорській активності тішаться лікарі: кажуть, щодня у Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії проводять до десяти операцій і кожна потребує переливань.

"Потреба є завжди, тому що під час операцій з апаратом штучного кровообігу потрібна і еритроцитарна маса, плазма, буває діткам теж потрібні тромбоцити. Літо для нас – це гаряча пора, тому що дітки, як хворіли так і хворіють, як потребували крові такі потребують, а донорів менше", – пояснює лікар-трансфузіолог Марія Шемет-Іванова.

Акцію із залучення донорів уже вдруге влаштували чотири студентки київського Політеху. Обіцяють зробити її щоквартальною.

"Основна мета, яку ми ставимо перед собою – це популяризація донорського руху і поширення донорства серед студентів", – каже співорганізатор акції Дарина Власенко.

Як стало відомо, триватиме акція упродовж двох днів: 25 та 26 серпня. Однак на нових донорів у центрі чекатимуть і надалі: в будні дні щодня з 8 по 13 годину ранку.

Світлана Рябошапка, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
Кириленко: "Врадіївка-2" – це політична назва
Наступний матеріал
Віце-прем'єр-міністр: Сьогодні з одного боку суд над поліцейськими на Миколаївщині, з іншого у Тернополі прощаються з загиблими правоохоронцями
Теги:
Loading...

Міжнародний день донора: в Україні рекордно знизилася кількість бажаючих здати кров

Лікарня ім. Мечникова терміново потребує донорської крові для порятунку бійців АТО

Як волонтери заохочували киян стати донорами крові

"Бути донором - то файно": активісти "Свіжа кров" організували день здачі крові