5.ua

Донецькі сепаратисти оголосили незалежність під російським прапором

  "Незалежна донецька республіка" – про її створення заявили на сепаратистському зібранні, яке почалося в приміщенні Донецької ОДА годину тому. Зараз проросійські активісти очікують на підкріплення, яке, за їх твердженням, має прибути з прилеглих областей.

  Українських журналістів у будівлю не пускають. Сепаратисти знімають з будівлі облдержадміністрації прапор Донецької області і міняють на прапор "Донецької республіки". Свій новотвір вони назвали "народна, правова, демократична, суверенна держава Донецька народна республіка".

  Напередодні проросійські активісти наполягали, що депутати облради мають зібратися на позачергову сесію. Як наголошували сепаратисти, у разі, якщо депутати проігнорують їх вимоги – вони розпустять ОДА та скличуть так звану "Народну обласну раду". Тож сьогодні присутні заявили, що створюють "незалежну республіку".

  Нагадаємо, напередодні ввечері в приміщенні ОДА забарикадувалися близько 2 сотень сепаратистів. Вони зняли з будівлі український прапор, замість нього повісили російський триколор. Правоохоронці намагалися переконати сепаратистів покинути будівлю, проте – безрезультатно. Українських журналістів виганяли і пускали, натомість, лише російських. Міліція ж Донецької області спростувала чутки, що начебто перейшла на бік сепаратистів. Прокуратура порушила кримінальне провадження за фактом захоплення адмінбудівлі.

  Попередній матеріал
  Восьмимісячний принц Джордж відправився у перший закордонний візит
  Наступний матеріал
  Тігіпка виключили з Партії регіонів