Донецькі чорнобильці скаржаться на перевірки з боку СБУ та міліції

  Донецькі чорнобильці скаржаться на посилену увагу з боку СБУ та міліції. Кажуть, що їх викликають на допити і обвинувачують у підробці документів. За фактами отримання статусу ліквідатора аварії на ЧАЕС за фальшивими документами правоохоронці уже порушили понад два десятки кримінальних справ.

  Володимир Деркач, ліквідатор аварії на ЧАЕС: "Я предоставил свою офицерскую книжку - раз, предоставил карточку радиационного облучения. Этого им показалось недостаточно".

  Володимир Деркач розповідає - він одним із перших поїхав до Чорнобиля, одразу після аварії. Там пропрацював місяць. Тепер у міліції намагаються поставити під сумнів його статус ліквідатора. У постанові правоохоронців йдеться, що невідома особа видала фальшиву довідку.
   
  Володимир Деркач, ліквідатор аварії на ЧАЕС: "Высшего пилотажа от нашей власти ожидать не приходится. Был составлен документ о выемке у меня моих справок. Я говорю - как вы себе это представляете, вы что, обыск будете делать? "Если надо будет, мы примем все меры, чтобы документы были у нас"".
   
  В області понад 20 тисяч чорнобильців - це ліквідатори аварії на ЧАЕС, переселенці та діти Чорнобиля. Під перевірку правоохоронців потрапили усі категорії. Як заявляють у міліції, від початку року вони виявили 20 підроблених документів, які надавали право на пільги.

  Олександр Стадниченко, оперуповноважений УДСБЕЗ УМВС у Донецькій області: "Мы непосредственно опрашиваем граждан с целью подтверждения их нахождения, уточняем факты. Приходим конкретно к тем гражданам, в отношении которых у нас есть информация о сомнительности документов". 

  Підтвердити статус ліквідатора аварії на ЧАЕС через 26 років можуть не всі. Найважче, кажуть архівісти, підтвердити статус тим, кого відряджали з підприємств. В обласних архівах необхідні довідки не збереглися.
   
  Людмила Буценко, директор державного архіву Донецької області: "Приказы о предоставлении командировок рабочих и служащих хранятся три года. То есть то, что сейчас люди ищут - заведомо, эти документы не хранились долго".
   
  Самі донецькі чорнобильці кажуть - вони не проти вилучення фальшивих документів. Утім, нарікають, що ці перевірки почалися одразу після їхніх численних акцій протесту з вимогами підвищення пенсій та виплат за рішеннями судів.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Лондоні з аукціону продадуть колекцію російського живопису
  Наступний матеріал
  Сьогодні - 26-та річниця Чорнобильської катастрофи
  Теги: